«Розборки» України та Росії можуть залишити Європу без газу, - Fitch — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Розборки» України та Росії можуть залишити Європу без газу, - Fitch

Енергетика
576
Майбутньої зими можливі перебої з поставками газу до країн Південно-Східної Європи через рішення «Газпрому» припинити передоплату «Нафтогазу» за транзит палива
Про це йдеться в прогнозі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, передають «Українські новини».
«Рішення «Газпрому» про припинення передоплати «Нафтогазу» за транзит природного газу як мінімум до 2015 року створює потенційну можливість для перебоїв з поставками в Південно-Східну Європу цієї зими внаслідок низького рівня запасів газу в українських сховищах», – вважають експерти.
Передоплата «Газпрому», відзначають в Fitch, має велике значення для «Нафтогазу», який за рахунок цього компенсує збитки з різниці між собівартістю продукції і тарифами на газ для населення.
«Ми вважаємо, що більш агресивна позиція «Газпрому» по відношенню до «Нафтогазу» означає, що переговори між Росією і Україною про ціни на газ і майбутнэ української газотранспортної системи проходять складно», – підкреслює Fitch.
Рейтингове агентство вважає, що жодна зі сторін не готова йти на поступки в цих переговорах найближчим часом.
Як повідомляли «Коментарі», 28 червня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська монополія більше не буде оплачувати транзит газу через територію України авансом, і ні за яких умов не буде зберігати свій газ в українських сховищах.
При цьому 26 червня «Газпром» повідомив, що за підсумками переговорів з головою правління «Нафтогазу» Євгеном Бакуліним прийнято рішення про авансовий платіж за транзит у розмірі $ 1 млрд..
Також Міллер повідомив, що для виконання «Нафтогазом» зобов’язань щодо безперебійного транзиту російського газу до Європи в ПСГ України до початку осінньо-зимового сезону повинно знаходитися більше 19 млрд куб. м газу. У той же час в Україні заявляють, що для безперебійного транзиту цілком достатньо і 14 млрд. куб м.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас