Екс-міністр: вразливість експорту вдарить по обмінному курсу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Екс-міністр: вразливість експорту вдарить по обмінному курсу

Валюта
991
Введенням казначейських векселів влада завдала ще один серйозний удар по умовам ведення бізнесу в Україні. Це зазначив народний депутат України (фракція “УДАР Віталія Кличка”) Віктор Пинзеник, коментуючи прийняті днями закони щодо впровадження вексельних розрахунків. Про це повідомили у прес-службі політика.
У коментарі Віктор Пинзеник пояснив: з введенням векселів для українських підприємств відкривається нова зона ризику – виконання робіт, послуг або поставки продукції для бюджетних установ та організацій, тому що з прийняттям вексельних законів зникає гарантія їх оплати грошима. “Замість грошей можна отримати векселі”, – констатував економіст. При цьому він зазначив: та обставина, що ця норма передбачена у відношенні бюджетних боргів минулого року, нічого не змінює. “Судячи по тиску на прийняття вексельних законів норма буде повторена і в бюджеті наступного року”.
На переконання Віктора Пинзеника, прийняті днями закони породжують нові ризики для секторів, що мають відношення для такого важливого для країни експорту. Можливість відшкодування ПДВ “папірцями” рівнозначна примусовому вилученню коштів на термін до 5 років. У таких умовах зможуть існувати експортери з хорошим запасом міцності (прибутковості) або ті, кому пощастить отримати гроші, а не векселі, – переконаний економіст.
Вексельна вразливість експорту, за словами політика, завдає удару по платіжному балансу, підриває обмінний курс національної валюти.
Додалося головного болю і комерційним банкам. Тому що в оцінці кредитних ризиків з’явився новий вексельний елемент.
“Допускаючи можливість часткової сплати податків векселями, Уряд та його парламентська більшість відроджує в країні бюджетний бартер з його дисконтами, схемами, відкатами”, – констатував Віктор Пинзеник.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас