Інфляція в Китаї прискорюється - в червні вона зросла на 2,7% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інфляція в Китаї прискорюється - в червні вона зросла на 2,7%

Казна та Політика
198
Споживчі ціни в Китаї в червні прискорили зростання, у той час як оптові ціни демонструють дефляцію вже 16 місяців поспіль.
Національне бюро статистики повідомило, що інфляція в червні зросла на 2,7% порівняно з минулим роком, прискорившись щодо травневого показника в 2,1%. Однак поки показник знаходиться значно нижче цільового показника уряду в 3,5%.
Статистика перевершила очікування аналітиків, які прогнозували інфляцію в 2,5%. Індекс цін виробників знизився на 2,7%, у травні він показав зниження на 2,9%.
Прискоренню індексу споживчих цін сприяло зростання цін на продовольство, які виросли на 4,9% в порівнянні з травневим зростанням на 3,2%.
Відразу після публікації макроекономічних даних фондові індекси в Гонконгу та Китаї торгуються різноспрямовано, станом на 6:00 за московським часом індекс Shanghai Composite втрачає 0,18%, а Hang Seng зростає на 0,69%.
В останні місяці економіка Китаю демонструє всі ознаки уповільнення, при цьому у фінансовому секторі країни ще й розгорілася криза ліквідності. Експерти чекають даних по ВВП за II квартал і прогнозують найнижчі темпи зростання за 23 роки.
Тим часом влада намагається перебудувати економіку, відійшовши від швидкозростаючоъ стратегії до планомірного стійкого зростання.
Варто відзначити, що зараз в Китаї спостерігається найнижча з моменту кризи 2009 р. інфляція, а тривале зниження цін виробників підкреслює слабкий попит. Все це змушує думати, що в поточному році влада може не виконати поставлене завдання з економічного зростання, чого не траплялося з 1998 р.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас