Бездонна яма: Єврогрупа погодилася видати Греції ще 3 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бездонна яма: Єврогрупа погодилася видати Греції ще 3 млрд євро

Кредит&Депозит
417
Міністри фінансів 17 країн єврозони ухвалили в понеділок рішення поетапно виділяти Греції черговий транш фінансової допомоги обсягом 3 млрд євро, зумовивши виплати проведенням Афінами узгоджених реформ.
У свою чергу, Міжнародний валютний фонд, як очікується, надасть в кінці місяця країні ще 1,8 млрд євро, що разом з європейськими грошима складе 4,8 млрд євро і забезпечить Греції засоби для повного обслуговування її боргів (зокрема, у серпні Афіни повинні погасити облігації на 2,17 млрд євро).
За кілька годин до зустрічі єврогрупи місія “трійки” (ЄС, МВФ і Європейський центробанк) погодила з урядом Греції кроки зі скорочення розмірів бюджетного сектора. До кінця року 25 тис. бюджетників мають бути переведені на тимчасові договори з метою скорочення цих робочих місць протягом наступного року.
Грецький парламент повинен до 19 липня ухвалити необхідні законодавчі акти, у тому числі рішення щодо поліпшення податкового адміністрування та скорочення витрат на охорону здоров’я. До кінця вересня мають бути переведені на тимчасові договори перші 12,5 тис. бюджетників.
Перші кошти з узгодженого траншу будуть надані Євросоюзом на початку серпня після прийняття парламентом узгоджених з кредиторами рішень, ще 1 млрд євро – в жовтні, після чергової порції реформ.
“Греція повинна йти ще далі по шляху конкретизації своїх зобов’язань, зокрема, що стосується виконання цілої серії попередніх дій до 19 липня”, – заявив журналістам глава Єврогрупи Йерун Дейсселблум.
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, що брала участь у засіданні Єврогрупи, підтвердила на прес-конференції, що МВФ підтримає Грецію своїми кредитами.
Раніше кредитори кілька разів відкладали виділення Греції чергових траншів допомоги, так як не були задоволені виконанням Афінами узгодженої економічної програми. Цього разу Греція, хоча і не всі узгоджені заходи були її виконані в повному обсязі, удостоїлася, швидше, похвали міністрів.
“Ми висловили величезну повагу до того, що зроблено. Це важко, але це правильний шлях”, – сказав журналістам міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. У той же час він відзначив, що Афіни повільно реалізують заходи щодо поліпшення податкового адміністрування та скорочення бюджетного сектора.
Економіка Греції, як очікується, повернеться до слабкого зростання тільки в 2014 р.
Як повідомив Й. Дейселблум, Єврогрупа також обговорювала фінансове становище на Кіпрі, в Португалії, Іспанії та Словенії. Крім того, було розглянуто питання про перспективу переходу Латвії на євро.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас