ВВП Китаю може показати мінімальне зростання за 23 роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ВВП Китаю може показати мінімальне зростання за 23 роки

Казна та Політика
226
Китайська економіка, яку влада намагається перенаправити на шлях довгострокового зростання, може показати мінімальні за 23 роки темпи зростання.
Згідно консенсус-прогнозу економістів, опитаних Reuters, ВВП Піднебесної в II кварталі додасть 7,5%, що нижче за показник I кварталу. Однією з причин таких очікувань є слабкий попит, який привів до зниження промислового виробництва та інвестицій.
Перспективи на решту року виглядають ще більш невтішними. Найбільше експертів турбує ситуація з ліквідністю у фінансовій системі. За минулий місяць короткострокові ставки злітали до рекордних значень, і якщо в кінцевому рахунку ця криза перекинеться в реальний сектор економіки у вигляді високих ставок за кредитами, то негативний вплив буде дуже сильним.
До того ж, якщо витрати на обслуговування боргів компаній виростуть, то це неминуче призведе до скорочень робочих місць і зростання безробіття – показником, за яким китайська влада пильно стежить.
Нагадаємо, що нові керівники Китаю обрали стратегію, відмінну від тієї, що ми бачили в останні роки. Тепер ставка робиться не на швидке зростання ВВП, а на більш плавне, але в той же час стійке економічне зростання.
Дані щодо ВВП за II квартал вийдуть 15 липня.
Порція статистики буде опублікована і на цьому тижні. Так, у середу інвестори дізнаються про стан імпорту та експорту в червні. Економісти прогнозують деяке поліпшення показників, правда значних зрушень не очікується. У вівторок вийдуть дані щодо інфляції. Очікується, що вона прискориться до 2,5%, що, втім, значно нижче цільового показника на 2013 р. в 3,5%.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас