Сланцевий газ в Україні буде коштувати $ 100-400 за тисячу кубометрів - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сланцевий газ в Україні буде коштувати $ 100-400 за тисячу кубометрів - експерт

Енергетика
984
Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначив, що в Україні енергетичні компанії, які будуть видобувати сланцевий газ, можуть заощадити на дешевій робочій силі і зробити собівартість тисячі кубометрів до 400 дол. Про це він сказав під час круглого столу, організованого Інститутом Горшеніна в Києві.
“Зараз Україна перебуває на етапі розвідки сланцевого газу, покаже Україні перспективи. Зараз сланцевий газ Україна розглядає як венчурний бізнес”, – зазначив Корольчук.
Він зазначив, що Україна як держава не зможе без інвесторів видобувати газ зі сланців, адже ті 200 бурових установок, які зараз працюють в Україні потрібно модернізувати і закуповувати нові.
“Технології видобутку та техніка – бурові установки, коштуватимуть енергетичним компаніям, які будуть видобувати газ в Україні, недешево. Однак прогнозована вартість тисячі кубометрів газу, видобутого із сланців в Україні, становить 100-400 дол. зі свердловини. Компанії зможуть заощадити в залежності від витрат на дешевій робочій силі та наукових ресурсах в Україні”, – сказав Корольчук.
За його словами в той час як в США йде реальний видобуток сланцевого газу, в Україні тільки аналізуються проекти можливих родовищ.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас