Експерти пояснили різке зниження резервів НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пояснили різке зниження резервів НБУ

Казна та Політика
1409
Директор Міжнародного центру Блейзера Олег Устенко констатує, що червневе зниження обсягів золотовалютних резервів Національного банку України згладилося падінням обсягів імпорту.
“Основною причиною зниження обсягів резервів стало те, що цього місяця держава виконувала виплати за своїми зовнішніми боргами. Завдяки цьому практично половина зовнішніх боргів була покрита. Це говорить про те, що сама держава потребувала валюти для виконання виплат зовнішніх зобов’язань”, – зазначає експерт.
Додатковими причинами цієї ситуації, на його думку, стала переоцінка вартості в доларовому еквіваленті тих євро, які знаходяться в резервах НБУ (курс євро до долара знизився з позначки 1,32 до позначки 1,2), а також тимчасове падіння вартості золота.
У той же час, Устенко вважає, що червневе падіння обсягів золотовалютних резервів Національного банку України згладилося зниженням обсягів імпорту. “Заспокоює зниження імпорту. Це говорить про те, що падіння ЗВР на цьому фоні не настільки небезпечне, так як ми порівнюємо його саме з показниками імпорту. Якщо оцінювати обсяги резервів в місяцях імпорту, то вони залишаються на рівні минулого місяця”, – додав він.
При цьому директор Міжнародного центру Блейзера спрогнозував обсяг ЗВР на кінець року на рівні 25 млрд дол, “бо сподіваємося на відновлення співпраці країни з МВФ”. Нагадаємо, що раніше НБУ повідомив, що станом на 1 липня 2013 обсяг золотовалютних резервів склав 23 млрд 144 млн дол. в еквіваленті.
На зміну розміру резервів істотно вплинули виплати за облігаціями державної позики в сумі 1 млрд 139 млн дол.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас