Криза ліквідності в Китаї утворює діру розміром з економіку В'єтнаму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза ліквідності в Китаї утворює діру розміром з економіку В'єтнаму

Казна та Політика
996
Криза ліквідності в Китаї призведе до скорочення кредитування на $ 122 млрд у поточному році, що можна порівняти з розміром економіки В’єтнаму, повідомляє агентство Bloomberg.
Більшість експертів, опитаних агентством, схвалюють поточні дії влади, які дають більше уявлення про майбутні фінансові реформи, в тому числі ослаблення контролю за процентними ставками.
Дані за обсягом нових кредитів будуть опубліковані сьогодні, також будуть опубліковані показники грошової маси M2 – ще одного індикатора кредитування.
ВВП
Більшість економістів хвилює вплив кризи ліквідності на зростання економіки Піднебесної. Статистика щодо ВВП буде опублікована 15 липня. Економісти, опитані Bloomberg, прогнозують зростання показника в II кварталі до позначки в 7,5%.
Нагадаємо, що 5 липня Прем’єр Держради Лі Кецян заявив, що реструктуризації економіки заважає нераціональне використання капіталу. Він також зазначив, що монетарна влада буде підтримувати розумну пропозицію грошових коштів. Свою заяву також зробив заступник міністра фінансів КНР Чжу Гуан’яо. “Ліквідності у фінансовій системі досить”, – сказав він.
Nomura: економіка Китаю знаходиться в “зоні ризику”
Китай, Гонконг та Індія знаходяться в небезпечній зоні “високого ризику”, тому що їх монетарна політика залишалася занадто вільною протягом останніх чотирьох років, йдеться в доповіді Nomura Holdings Inc.
У доповіді наголошується, що середнє співвідношення внутрішнього приватного боргу до валового внутрішнього продукту по всій Азії роздулося до 167% в 2012 р. Більше того, на більшості ринків власності регіону високий ризик формування “бульбашок”.
Коефіцієнт боргового навантаження збільшився більш ніж на 50% в Гонконгу та Сінгапурі, а також на величину між 30% і 40% в Малайзії, Південній Кореї, Китаї і Таїланді.
Раніше в березні експерти банку Nomura вже повідомляли про наявність в китайській економіці цілого ряду передкризових симптомів, оголосив японський банк. Його експерти, зокрема, визнали небезпечним надмірно швидке зростання обсягів виданих кредитів укупі з корпоративними та державними облігаціями: з 121% ВВП в 2008 р. до 155% в 2012 р. І на завершення уклали, що Пекіну, щоб уникнути фінансового обвалу, доведеться пожертвувати головним фетишем – швидким зростанням економіки.
У поточній доповіді також зазначалося, що після згортання стимулюючої програми ФРС інвестори будуть більш уважні до інвестицій в економіки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. На їх погляд, вибір інвесторів буде зроблений на користь країн з економікою, яка “стійко розширюється”, ніж з швидкозростаючою, але нестабільною.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас