У Росії затримали угруповання, яке вивело за кордон 36 млрд рублів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії затримали угруповання, яке вивело за кордон 36 млрд рублів

Кримінал
978
Оперативники затримали сімох ймовірних учасників угруповання, що допомагала росіянам виводити кошти за кордон. Як повідомляє 8 липня прес-служба МВС, всього за останні п’ять років вони вивели за кордон близько 36 мільярдів рублів.
Серед затриманих і передбачуваний лідер угрупування. Його ім’я поліція не уточнює. Відомо тільки, що це 42-річний уродженець Митищ. Стосовно затриманих порушено справи про незаконну банківську діяльність та організацію злочинного співтовариства. Їм загрожує до 20 років колонії.
За свої послуги зловмисники брали з клієнтів, які бажали вивести кошти за кордон, по два відсотки від загальної суми. У результаті дохід угруповання від протизаконної діяльності склав понад 575 мільйонів рублів.
Всього у протизаконній діяльності брали участь близько 400 осіб. Зловмисникам були підконтрольні кілька комерційних банків, назви яких в повідомленні не наводяться. Крім того, у злочинній схемі використовувалися більше 100 російських і зарубіжних компаній.
За версією слідства, члени угруповання відкривали у підконтрольних кредитних установах рахунки фірм-одноденок. На них вони переводили гроші своїх клієнтів. Потім підозрювані переводили в готівку ці гроші і відправляли їх на рахунки в Прибалтиці і на Кіпрі, після чого кошти легалізували через купівлю нерухомості.
У ході розслідування оперативники провели в Москві і Підмосков’ї 85 обшуків в банках і житлі підозрюваних. Їм вдалося виявити мільярд рублів готівкою, фінансові документи і більше 500 печаток різних фірм. В даний час поліція продовжує пошук інших підозрюваних.
У середині травня ЗМІ повідомили про обшуки в 21 московському банку, у тому числі в «ОПМ-Банку» і «Банк24.ру». Тоді поліція пояснила, що кредитні установи обшукують в рамках розслідування справи про незаконну банківську діяльність, метою якої було виведення грошей з-під державного контролю за допомогою рахунків фіктивних фірм. При цьому в тому випадку протизаконна діяльність, на думку поліції, обмежувалася періодом з травня по вересень 2012 року. Точну суму нелегального доходу підозрюваних МВС не уточнило.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас