Європейський центробанк не в змозі врегулювати кризу в єврозоні, - глава Бундесбанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейський центробанк не в змозі врегулювати кризу в єврозоні, - глава Бундесбанку

Казна та Політика
837
Європейський центральний банк (ЄЦБ) не в змозі врегулювати кризу в зоні євро. Про це на конференції в м. Екс-ан-Прованс заявив глава Бундесбанку Йенс Вайдманн, передає Reuters.
“Монетарна політика вже в значній мірі посприяла пом’якшенню економічних наслідків кризи, але вона не в змозі врегулювати саму кризу. Це загальна думка Керуючої ради ЄЦБ. Криза виявила структурні вразливості. Вони вимагають структурних рішень. Щоб повною мірою відчути переваги єдиної валюти, нам потрібні зусилля на двох напрямках – структурні реформи та скасування неявних гарантій для банків і суверенних боргових зобов’язань”, – сказав Вайдманн.
Він також закликав послабити залежність між урядами європейських держав і фінансовими інститутами, яка полягає в тому, що останні є власниками боргових облігацій.
“Банкам не потрібно забезпечувати державні облігації іншими активами, що призводить до збільшення інвестицій у державні бонди, які володіють низьким ступенем ризику”, – зазначив фінансист. Рішенням даної проблеми, за його словами могла б стати зміна фінансового законодавства, яке б змусило кредитні установи враховувати ризики, пов’язані з суверенними борговими інструментами.
Раніше ЄЦБ залишив облікову ставку на рівні 0,5%. Як заявив після засідання регулятора його глава Маріо Драгі, ставки Європейського центрального банку будуть зберігатися “на поточному або більш низькому рівні протягом тривалого періоду часу”.
Ця заява стала безпрецедентною, оскільки регулятор вперше перейшов до практики прогнозування ставок, аналогічну практиці Федеральної резервної системи. Драгі заявив, що за даний “беспрецендентний” крок проголосували всі 23 керівника ЄЦБ.
Крім цього, Драгі пообіцяв що регулятор буде дотримуватися стимулюючої грошово-кредитної політики стільки, скільки буде потрібно для відновлення економіки валютного блоку.
У той же час він відзначив, що на даному етапі знижувальні ризики для економіки єврозони зберігаються, у той час як інфляційні ризики в цілому збалансовані.
Напередодні також стало відомо, що Драгі готує “запасний план” порятунку на випадок загострення боргової кризи. Драгі ініціював розробку плану усунення негативних наслідків нової хвилі боргової кризи, а саме в разі різкого зростання прибутковості держоблігацій Іспанії та Італії. У рамках цього плану обговорюється можливість запуску програми кількісного пом’якшення (QE), аналогічної програмами Федеральної резервної системи.
Останні економічні дані по зоні євро відродили надію на те, що цього року почнеться відновлення економіки.
Виробнича активність продемонструвала ознаки стабілізації в червні і, ймовірно, прискориться в цьому кварталі, оскільки надихаючі сигнали надходять навіть із самих невеликих країн єврозони.
Інфляція в блоці зросла до 1,6% у червні, наблизившись до 2%-го орієнтиру ЄЦБ.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас