Введення фінансових векселів свідчить про складну економічну ситуацію в Україні - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Введення фінансових векселів свідчить про складну економічну ситуацію в Україні - експерт

Казна та Політика
1114
Введення в Україні фінансових векселів для оформлення бюджетної заборгованості доводить складність економічної ситуації в країні і ризикує обернутися негативом для великого бізнесу.
Про це в коментарі заявив керуючий партнер аудиторської компанії PSP Audit Дмитро Сушко.
На його думку, основні складнощі з бюджетним відшкодуванням у грошовій формі виникають у великого бізнесу, компаній з іноземними інвестиціями, оскільки часто їх корпоративна політика не дозволяє їм вступати в які-небудь переговори з метою оптимізації відшкодувань. «Тепер ПДВ, перетворений на векселі, може бути офіційно викуплений. І це не було б так образливо, якби не низька ставка дохідності і майбутні дисконти при бажанні погасити вексель», – підкреслив Сушко.
Він пояснив, що обіцяні 5% річних за векселями майже в два рази нижче, ніж офіційний рівень інфляції в країні в останні роки. «Крім того, є всі підстави припускати, що повернеться механізм повернення ПДВ, діючий в кінці 90-х, коли тільки вузьке коло осіб займалося офіційною скупкою векселів з дисконтом 60-70% від номіналу, які в наслідку обмінювалися на бюджетне відшкодування грошима», – зазначив експерт, додавши, що в таких схемах втрачає той, кому потрібні оборотні кошти для існування і розвитку.
«Таким чином, за можливим короткостроковим поліпшенням макроекономічних показників очевидним буде те, що в швидкій перспективі на ринку з’являться ті, хто на цьому почне заробляти, при цьому проблема неповернення бюджетного відшкодування реальному сектору економіки залишиться невирішеною», – поскаржився Сушко.
Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, що дозволяє реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями. Відповідно до законопроекту, термін обігу векселів – до 5 років, прибутковість – 5% річних. Використання векселів, як передбачається, буде добровільним.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас