НБУ обіцяє надалі сприяти тенденції до зниження вартості коштів на ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ обіцяє надалі сприяти тенденції до зниження вартості коштів на ринку

Казна та Політика
246
Про перспективи кредитування вітчизняної економіки йшла мова під час публічної дискусії на тему “Банки та економіка: чи стануть в поточному році більш доступними кредити в Україні?”, яка проводилася 4 липня 2013 року з ініціативи громадської організації “Ліга фінансового розвитку” за інформаційної підтримки тижневика “Дзеркало тижня. Україна”.
У дискусії взяли участь представники Національного банку України, Європейського банку реконструкції та розвитку, ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”, ПАТ “Альфа-Банк”, ПАТ “Державний ощадний банк України”, Агентства по рефінансуванню житлових кредитів тощо.
“Національний банк України спрямовує свої зусилля на те, аби вартість кредитних ресурсів продовжувала знижуватися”, − сказав заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олександр Арсенюк. − “Зокрема нещодавно була знижена облікова ставка, постійно здійснюються заходи з насичення банківської системи ліквідністю, рівень якої останнім часом суттєво збільшився”.
Разом з цим він відзначив, що в структурі вартості коштів на сьогодні дуже вагому роль відіграють немонетарні чинники. З огляду на це Національний банк України постійно співпрацює з Урядом України для того, щоб такі чинники нівелювати. “Це стосується і питання захисту прав кредиторів, і структурного реформування економіки, і поліпшення бізнес-клімату”, – додав Олександр Арсенюк.
Представник Національного банку України також зауважив, що заходи, які були вжиті останнім часом Національним банком України та Урядом, поступово починають давати результат. Так, якщо за перші 5 місяців поточного року приріст кредитних вкладень банків становив близько 2 %, то за підсумками 6 місяців – вже 3 %. Водночас зростання обсягів кредитних вкладень відбувається переважно за рахунок кредитування суб’єктів господарювання.
Крім того, він наголосив, що Національний банк України і надалі вживатиме заходів, спрямованих на зниження доларизації економіки та посилення статусу національної грошової одиниці як засобу платежу і нагромадження. Зокрема Олександр Арсенюк зазначив: “Нам дуже приємно, що на сьогоднішній день як нашого головного партнера в цих прагненнях ми бачимо широкі верстви населення України, яке постійно демонструє своїми активними діями збільшення довіри до національної грошової одиниці. Ми це бачимо як по структурі приросту депозитних вкладів, де істотно превалюють вкладення в гривні, так і за тими операціями, які здійснюються на готівковому валютному ринку, де пропозиція іноземної валюти з боку населення упродовж останніх місяців стійко перевищує попит”.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас