Комітет Ради рекомендував підтримати зміни Януковича до Конституції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Комітет Ради рекомендував підтримати зміни Януковича до Конституції

Казна та Політика
721
Народним депутатам роздали рішення комітету з питань правової політики щодо законопроекту Віктора Януковича “Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів”.
Згідно з рішенням, комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти внесений законопроект, який значно посилює роль президента і Вищої ради юстиції у призначенні та звільненні суддів.
У той же час секретар комітету з питань правової політики Наталія Агафонова повідомила, що комітет такого рішення не приймав.
“Сьогодні дійсно було засідання комітету, але на ньому не було кворуму – з тринадцяти членів комітету були присутні тільки п’ять”, – розповіла Агафонова.
За її словами, законопроект представляв голова комітету Валерій Писаренко, який згодом оголосив перерву в засіданні комітету.
“Ми розійшлися і більше не збиралися, а через деякий час нам уже роздали позитивне рішення комітету, під яким стоїть підпис Писаренко”, – повідомила Агафонова.
Водночас пізніше Писаренко повідомив, що після десяти вечора завершилося засідання профільного комітету, де при необхідному кворумі було прийнято рішення підтримати запропоновані зміни до Конституції.
Як відомо, президент Віктор Янукович вніс у четвер до Верховної Ради законопроект, яким, зокрема, Верховна Рада позбавляється права призначати і звільняти суддів загальної юрисдикції на нескінченний термін. Нові зміни також скасовують п’ятирічний випробувальний термін призначення суддів.
Суддів пропонується призначати тільки один раз безстроково. Призначати суддів та звільняти зможе лише президент України на підставі та згідно з поданням Вищої ради юстиції.
Президент також отримує право на переведення судді до іншого суду загальної юрисдикції на підставі та відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
У той же час парламент отримує повноваження на “визначення мережі, утворення, реорганізацію та ліквідацію судів загальної юрисдикції, що здійснюється за поданням Президента України”.
Крім того, новими змінами передбачається, що “суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, наданого за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”.
При цьому принципово змінюється принцип формування Вищої ради юстиції.
Президент і Верховна Рада позбавляються права на формування ВРЮ.
З 20 членів Вищої ради юстиції 12 призначаються з’їздом суддів України. Двох членів призначатиме з’їзд адвокатів України і двох – з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
Іншими чотирма членами ВРЮ будуть голова Конституційного Суду України, голова Верховного Суду України, голова Ради суддів України, Генеральний прокурор України. При цьому Генеральний прокурор України не бере участі у голосуванні при прийнятті Вищою радою юстиції рішень щодо суддів.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас