Згортання програми кількісного пом'якшення в США негативно позначиться на Україні, - S & P — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Згортання програми кількісного пом'якшення в США негативно позначиться на Україні, - S & P

Казна та Політика
1015
Країни з економікою, що розвивається найбільш схильні до сильних ризиків від згортання програми кількісного пом’якшення, що проводиться ФРС США. Про це повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s.
Фондовий індекс FTSE Emerging Markets знаходиться на 14% нижче пікового значення, зафіксованого на початку травня. На думку аналітиків, згортання програми найсильніше зачепить Китай, Росію і Анголу. Також негативний вплив від жорсткості фінансових умов позначиться на Україні, Грузії, Туреччини, Білорусії, Болгарії, Македонії, Гані та Хорватії.
Інвестори почали виводити капітал з emerging markets, як тільки ФРС оголосила про можливість початку скорочення обсягів викупу держоблігацій в кінці цього року і завершення QE в наступному році.
Зараз фондовий індекс FTSE Emerging Markets знаходиться на 14% нижче пікового значення, зафіксованого на початку травня.
S & P оцінює схильність країн до впливу з боку згортання програми кількісного пом’якшення по ряду критеріїв, у тому числі за обсягом зовнішнього боргу, валютним резервам і стану рахунку поточних операцій. Україна, Грузія і Туреччина мають гірші або одні з найгірших показників по кожному з цих критеріїв.
Нагадаємо, з грудня 2012 ФРС викуповує активи приблизно на 85 млрд дол на місяць: 45 млрд дол – US Treasuries (третій раунд кількісного стимулювання – QE3), ще 40 млрд дол – іпотечні папери. Тоді ж ФРС вперше дала вказівки, якого рівня повинні досягти макроекономічні індикатори, перш ніж розглядатиметься питання про підвищення процентних ставок. Рівень безробіття повинен бути не більше 6,5% за умови, що прогноз інфляції на найближчі рік-два не перевищує 2,5%.
Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, однак ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов’язаних зі скупкою активів витрат, а також поліпшення з осені прогнозу щодо економічного зростання, для США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У разі, якщо обстановка на ринку праці покращиться, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще кілька представників ФРС.
Так, МВФ вважає, що Федеральній резервній системі США слід продовжувати програму з викупу облігацій як мінімум до кінця 2013 р. МВФ зберіг прогноз зростання ВВП США на цей рік, залишивши його на рівні 1,9%. Однак прогноз для ВВП США на 2014 р. знижений до 2,7% з 3%.
Deutsche Bank у свою чергу зазначав, що ФРС вже в вересні 2013 р. може прийняти рішення про скорочення обсягів викупу активів. Вже у вересні ФРС може повідомити про зниження обсягу стимулюючих програм на 25 млрд дол з поточних 85 млрд дол на місяць.
До QE3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом’якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол через покупку іпотечних облігацій, зобов’язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виключно м’якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас