Українські аграрії бояться рекордного врожаю зернових — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські аграрії бояться рекордного врожаю зернових

Аграрний ринок
1163
Україна вже намолотила понад шість мільйонів тонн зерна, зібравши ранні зернові та зернобобові культури з 2,6 мільйонів гектарів. Про це повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи вчора засідання Кабінету міністрів. Голова уряду зазначив, що цього року середня врожайність зернових по країні становить майже 24 ц/га, тоді як 2012 року — трохи більш як 16 ц/га.
За словами Азарова, цього року українські аграрії планують зібрати приблизно 54 мільйони тонн зерна. А це майже на 8 мільйонів тонн більше, ніж торік. Як відомо, 2012-го українці намолотили 46,2 мільйона тонн.
Голова уряду повідомив, що Україна вже уклала низку довгострокових контрактів на експорт зернових, що дасть змогу значно збільшити валютні надходження у країну. «Укрзалізниця», у свою чергу, пообіцяла аграріям, що цього року в них не буде проблем з транспортуванням зернових. Представники підприємства повідомили, що в I півріччі відремонтували майже 900 вагонів-зерновозів — удвічі більше, ніж планувалося.
Самі аграрії «рекордів» бояться. Адже їх головна небезпека — обвал цін і відсутність ринку збуту. Таку думку висловив експерт агенції «Держзовнішінформ» Олександр Одосій. «…нині на українському ринку маємо зниження цін на зерно в передчутті врожаю. «Нібулон» та інші великі трейдери зменшили закупівельну ціну десь на 300 гривень з тонни, вартість тонни пшениці другого класу знизилася до двох тисяч гривень. Це небезпечні ігри, через які потерпають виробники. Хлібокомбінати також зменшили закупівельні ціни, але на 100—150 гривень з тонни», — зазначив експерт.
Експерти констатують: очікування врожаю, якого ще немає, завдає клопотів і експортерам продовольчих товарів. Зокрема, західні компанії, побачивши, що зерно в Україні дешевшає, воліють купувати українське борошно, крупи та інші товари за нижчими цінами, тому виробники можуть втратити близько 30 євро з тонни продукції.
За матеріалами:
День
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас