У Хорватії суд визнав провину банків при обслуговуванні 100 тис клієнтів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Хорватії суд визнав провину банків при обслуговуванні 100 тис клієнтів

Світ
277
Хорватський суд прийняв сторону 100 тисяч громадян у суперечці з найбільшими банками країни по кредитах, виданих у швейцарських франках.
Проти банків позов подало товариство споживачів Хорватії. Звинувачення пред’являлися до Ощадбанку, Zagrebaсka, Privredna, Erste, Raiffeisen, Hypo Alpe Adria, OTP і Splitska.
Товариство споживачів Хорватії звинувачує банки в односторонньому підвищенні процентних ставок на кредити, узяті кілька років тому в швейцарських франках. Клієнтам банків припадало виплачувати за кредитами значно більші суми, ніж вони припускали, орієнтуючись на первинний договір.
Розгляд справи в суді тривав більше року. Суд постановив, що позичальники не були поінформовані про пряму залежність кредитних виплат від змін курсу франка по відношенню до хорватської куни. Банки повинні будуть переконвертувати кредитні угоди з франків в куни за курсом на день їх укладення і зробити процентну ставку фіксованою.
Повинні бути переглянуті кредитні угоди 75 тисяч позичальників. Близько 25 тисяч клієнтів, які виплатили кредити, можуть в індивідуальних позовах вимагати від банків повернення частини грошових коштів.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас