НБУ хоче навчити населення розбиратися у фінансах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ хоче навчити населення розбиратися у фінансах

Казна та Політика
2018
Національний банк України взяв на себе низку завдань щодо розвитку фінансової грамотності населення України ще в 2011 році
Про це заступник голови Нацбанку України Валерій Прохоренко заявив в ході презентації підсумків соціологічного опитування по заощадженнях громадян.
За словами фінансиста, сьогодні реалізація цих завдань проходить за участю зарубіжних фахівців. «Так, закінчується розробка програми розвитку фінграмотності на 5 років, на період до 2018 р., яка передбачає заходи в усіх регіонах і для всіх основних соціальних груп. Це необхідно, тому що пропозиція різних фінансових послуг постійно розвивається, але левова частка громадян не може в них зорієнтуватися. Фінансова грамотність – важливий фактор зростання безготівкових розрахунків, а значить, легалізації економіки», – сказав банкір.
Прохоренко відзначив, що в 2012 році загальний обсяг безготівкових платежів в країні виріс майже в два рази, на них поступово переходить і населення. «При цьому зростає довіра до банківської системи і до національної грошової одиниці. І люди повинні розуміти свою вигоду, так само як і свої ризики – не секрет, що багато піддаються на недобросовісну рекламу «безпроцентних» кредитів або ж депозитів під 25-28% річних, не вникаючи в реалістичність таких пропозицій. При цьому робота з дітьми – один з головних напрямків. У 2013 році стартував експериментальний курс фінграмотності в закладах середньої освіти, і він буде продовжений. Так, це тільки перші кроки, але кінцевим підсумком подібних зусиль має стати вміння кожної людини розпоряджатися своїми доходами з максимальною ефективністю», – підкреслив фахівець.
Він нагадав, що 2 липня відкрився сервісний центр Нацкомфінпослуг, і це також дозволить українцям краще орієнтуватися на фінансовому ринку, використовувати його з вигодою для себе. «Кожен споживач може зареєструвати в сервісному центрі звернення з питання, яке його цікавить, контролювати його розгляд Комісією і отримати результат», – зазначив заступник голови НБУ.
За матеріалами:
forUm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас