Автор вексельного закону запропонував вилучати до держбюджету 1,5 млрд грн прибутку держпідприємств — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Автор вексельного закону запропонував вилучати до держбюджету 1,5 млрд грн прибутку держпідприємств

Казна та Політика
728
Народний депутат від фракції правлячої Партії регіонів Валерій Омельченко, автор підтриманого урядом закону про казначейські векселі, пропонує переглянути порядок відрахування частини прибутку держпідприємств, що дозволить отримати додатково 1,5 млрд грн щорічно.
“Очікується, що зменшення кількості податкових пільг та розширення бази оподаткування по окремих податках сприятиме додатковим податковим надходженням у розмірі 1,5 млрд грн у розрахунку на 1 календарний рік”, – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту № 2495а з правками до закону “Про управління об’єктами держвласності”, зареєстрованому в парламенті 3 липня.
Згідно з ним, держпідприємства будуть перераховувати до держбюджету частку чистого прибутку (доходу), що складається з сукупного доходу, відображеного в звіті про фінансові результати та залишку амортизаційних відрахувань за станом на перше число звітного року з урахуванням зменшення такого залишку на нараховану суму амортизаційних відрахувань необоротних активів попереднього року.
Омельченко пояснює необхідність таких змін тим, що з 2013 року Мінфін змінив окремі положення (стандарти) бухобліку щодо визначення фінрезультату (сукупного доходу), що дозволило держпідприємствам економічно невмотивовано зменшувати відрахування до держбюджету, однак не уточнює, про які підприємства йдеться.
“При цьому законопроектом пропонується створення умов для ефективного використання фінансових ресурсів державних підприємств у модернізації, модифікації та реконструкції основних засобів”, – вважає автор документа.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас