Кіпр пішов на поправку: S&P підвищило рейтинг країни з дефолту до "ССС +" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кіпр пішов на поправку: S&P підвищило рейтинг країни з дефолту до "ССС +"

Світ
242
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило суверенний кредитний рейтинг Кіпру в іноземній валюті до “ССС +” з “SD”. Ці дії пов’язані із завершенням процесу обміну облігацій.
Мінфін Кіпру минулого тижня повідомив, що державні облігації з терміном погашення з 2013 р. по I квартал 2016 будуть замінені на п’ять випусків нових довгострокових облігацій. Процес обміну було завершено 1 липня. Термін погашення облігацій склав від 6 до 10 років, а ставка купона 4,75-6%.
У результаті рейтинг облігацій Кіпру був знижений міжнародними рейтинговими агентствами Standard & Poors Ratings Services і Fitch до рівня “SD” (вибірковий дефолт) і “RD” (обмежений дефолт) відповідно, а в Moody’s Investors Service відзначили, що обмін державних облігацій Кіпру на папери з більш тривалим терміном погашення є дефолтом.
Фактично, вибірковий або обмежений дефолт означає, що емітент змушений обміняти проблемний борг, але буде продовжувати виконувати свої інші зобов’язання.
У S&P додали, що, незважаючи на всі фінансові маневри, економічні перспективи Кіпру залишаються сумнівними.
У заяві наголошується, що відкриття родовищ природного газу є хорошою перспективою для зростання в майбутньому, але зажадає переорієнтації економічної бази.
Проте, очікуване скорочення бюджетних витрат призведе до значного скорочення робочих місць у бюджетній сфері та секторі фінансових послуг, а також у сфері нерухомості і туризму. На частку цих галузей припадає понад 50% ВВП Кіпру.
За прогнозом S&P економіка зменшиться на 20% в період між 2013-2016 рр..
Прогноз по рейтингу стабільний.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас