Фіни віддали перевагу росіянам над японцями в будівництві ядерного реактора — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фіни віддали перевагу росіянам над японцями в будівництві ядерного реактора

Енергетика
430
Фінський атомний консорціум Fennovoima продовжить переговори з держкорпорацією РФ Росатом про будівництво ядерного реактора для АЕС на півночі Фінляндії. Росатом може також отримати третину консорціуму.
Fennovoima, яка вела переговори з Росатомом і японською Toshiba, віддала перевагу пропозиції російської компанії про будівництво реактора потужністю 1.200 мегават.
Сторони хочуть встигнути підписати контракт на будівництво АЕС Ханхіківі до кінця 2013 року, говориться в повідомленні Росатому.
“Крім того, в даний час сторони ведуть переговори про входження Русатом Оверсіз (доньки Росатому) у статутний капітал Fennovoima з часткою в 34%”, – йдеться в повідомленні російської держкорпорації.
Росатом займається будівництвом атомних станцій в РФ і за кордоном, а також тримає монополію в Росії на видобуток ядерного палива – урану – через свою дочку Атомредметзолото.
Після аварії на японській АЕС у Фукусімі деякі країни, такі як Німеччина і Японія, взяли курс на відмову від атомної енергетики, тоді як найбільші економіки, що розвиваються – Китай, Індія і Росія – планують вводити в експлуатацію нові реактори.
Раніше повідомлялося, що Південна Корея зупинила роботу двох ядерних реакторів через підроблені сертифікати.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас