Банки через суд вимагають знизити витрати при продажу майна боржників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки через суд вимагають знизити витрати при продажу майна боржників

Кредит&Депозит
695
11 комерційних банків-членів Незалежної асоціації банків України (НАБУ) подали судовий позов, в якому оскаржили наказ Міністерства юстиції № 1758/5 про внесення змін до деяких наказів Мін’юсту з питань реалізації арештованого майна від 29 листопада 2012 року.
Як зазначено в повідомленні НАБУ, на думку банкірів, цей документ суперечить нормам закону, який обмежує витрати, пов’язані з організацією та проведенням публічних торгів, аукціонів або реалізації майна боржника на комісійних умовах, 5%-у вартість реалізації цього майна.
У НАБУ вважають, що Мін’юст своїм наказом фактично зберіг винагороду спеціалізованих торгових організацій у розмірі 15%. Ці кошти, які відраховуються з вартості майна боржника, перерозподіляються між трьома приватними структурами, уповноважених Мін’юстом проводити публічні торги.
Перше засідання за позовом 11-ти банків відбудеться сьогодні, 3 липня, в приміщенні Окружного адміністративного суду Києва.
Нагадаємо, що раніше для банків розробили механізм, що дозволяє захиститися від недобросовісних позичальників. У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звернення стягнення на заставне майно”.
Законопроект передбачає спростити кредиторам процедуру стягнення на об’єкт застави. У разі прийняття, банк, який надав кредит, отримає можливість придбати у власність предмет застави або продати його на підставі договору купівлі-продажу будь-якій особі. Таким чином, банк зможе погасити борг позичальника за рахунок його застави, уникаючи процедури аукціону, як того вимагає виконавче законодавство.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас