Збиток українських банків у травні в розмірі 3 млрд грн обумовлений зростанням резервів по проблемних кредитах - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Збиток українських банків у травні в розмірі 3 млрд грн обумовлений зростанням резервів по проблемних кредитах - експерти

Казна та Політика
616
Збиток банківської системи України в травні 2013 у розмірі 3 млрд грн обумовлений зростанням відрахувань в резерви за проблемними кредитами, вважають опитані експерти.
Як прокоментував генеральний директор «Українського кредитно-рейтингового агентства» (UCRA) Станіслав Дубко, з початку поточного року вступив у дію новий порядок формування банками резервів по активних операціях (постанова НБУ від 25 січня 2012 р. № 23), який розширює можливості банків щодо класифікації фінансового стану позичальників.
«У поточному році можливі суттєві коливання фінансового результату банківської системи в результаті перекласифікації кредитних портфелів і коригування обсягів резервів під раніше видані кредити, у тому числі внаслідок перевірок з боку НБУ щодо порядку застосування банками нового порядку формування резервів», – прогнозує експерт. За його словами, поки обсяг непрацюючих активів у банківській системі буде залишатися істотним, облікова політика за виданими кредитами буде продовжувати чинити істотний вплив на розмір прибутку банків. «Як і раніше, це буде призводити до різких різноспрямованих скачків фінансового результату банківської системи», – зазначив Дубко.
Керівник аналітичного департаменту ІГ «АРТ КАПІТАЛ» Ігор Путілін підтвердив факт отримання банками України чистого збитку в розмірі 3 млрд грн в травні поточного року.
«Це переважно пов’язано саме із зростанням відрахувань в резерви за проблемними кредитами. Лише в травні було відраховано більше, ніж за чотири місяці 2013 (5,5 млрд грн у травні проти 5 млрд за чотири місяці)», – повідомив експерт. За його словами, левова частка цих відрахувань припадає на один з найбільших банків (першої групи за класифікацією Національного банку), який характеризується одним з найнижчих коефіцієнтів покриття проблемних кредитів сформованими резервами.
Як повідомлялося, прибуток банків України за підсумками січня-травня 2013 склав 1,1 млрд грн, що на 42,11% менше показника за аналогічний період 2012 року (1,9 млрд грн). У той же час, прибуток банків України в січні-квітні 2013 року склав 4,1 млрд грн, що в 2,3 рази більше показника за аналогічний період 2012 року (1,8 млрд грн).
За підсумками 2012 року банки отримали прибуток у розмірі 4,899 млрд грн проти 7,7 млрд грн збитку в 2011 році.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас