Кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася на 8% - Мін'юст — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася на 8% - Мін'юст

Казна та Політика
390
Протягом квітня-червня поточного року кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася на 8% – з 9549 до 8811, з яких 438 – державні підприємства або з держчасткою понад 25% в них.
Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції, скорочення кількості підприємств, що перебувають під процедурою банкрутства, обумовлено, зокрема, набранням чинності з 19 січня 2013 нової редакції закону про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом, яка істотно змінила як процедури, що застосовуються до підприємствам-боржникам, так і статус, коло повноважень, відповідальність арбітражного керуючого та державного органу з питань банкрутства.
За даними Мін’юсту, переважна більшість підприємств, які роками перебувають у стадії розпорядження майном або санації, не має потенційних можливостей для відновлення платоспроможності.
У держсекторі основна кількість підприємств-банкрутів працюють у сфері сільського господарства, добувної, переробної промисловості, торгівлі, транспортного обслуговування, складської, поштової і кур’єрської діяльності, операцій з нерухомим майном, освітою і охороною здоров’я.
У приватному секторі основна кількість банкрутів ведуть діяльність у сфері сільського господарства, добувної та переробної промисловості, постачання електроенергії, пари і кондиціонованого повітря, водопостачання, будівництва, торгівлі, транспорту, фінансової і страхової діяльності.
При цьому в державному секторі за загальною процедурою ліквідується 84% підприємств-банкрутів, 7% припадають на випадки банкрутства боржника, що ліквідується власником, 6% – на банкрутство відсутнього боржника, 3% – санація боржника його керівником.
У приватному секторі більше 38% банкрутств – це банкрутство відсутнього боржника, 37% – банкрутства за загальною процедурою, близько 12% – банкрутства фізичних осіб-підприємців, 11% – банкрутства боржника, що ліквідується власником, більше 1,5% – санація боржника його керівником .
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас