Новий борг: Мінфін продав держоблігацій на 2,057 млрд грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий борг: Мінфін продав держоблігацій на 2,057 млрд грн

Кредит&Депозит
589
Міністерство фінансів України залучило до державного бюджету 2,057 млрд грн на аукціоні з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Про це повідомляється на офіційному сайті міністерства.
Згідно з повідомленням, Мінфін залучив кошти в результаті розміщення довгострокових облігацій, у тому числі 1,951 млрд грн в результаті задоволення усіх чотирьох поданих заявок на придбання 5-річних облігацій з прибутковістю 14,25%, і 106,461 млн грн, задовольнивши обидві подані заявки на придбання 7 -річних облігацій з прибутковістю 14,30%. На придбання тримісячних держоблігацій інвестори не подали жодної заявки.
Як повідомив Мінфін, за результатами проведеного розміщення до держбюджету залучено 2,057 млрд грн, при цьому розмір держборгу знаходиться в межах, передбачених Бюджетним кодексом України та Законом «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
Як прокоментував аналітик ринку облігацій групи “Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) Тарас Котович, згідно з графіком платежів, Мінфін має завтра виплатити близько 265,25 млн грн з обслуговування боргу. «Почавши місяць з 3,75 млрд грн на рахунках Держказначейства, витрати бюджету, ймовірно, зажадали більше суттєвих коштів, що стало причиною істотних запозичень сьогодні», – пояснив експерт.
За його словами, із запропонованих ринку трьох інструментів, найбільш коротка, 3-місячна облігація не зацікавила покупців. «Інвестори віддали перевагу 5-річному інструменту, подавши заявки на значно більшу суму, ніж на 7-річний. Попит на 7-річну облігацію склав всього 104,5 млн грн за номіналом, що може бути частково попитом з боку довгострокових інвесторів, а от заявки на 5-річну облігацію, найімовірніше, були подані дружніми банками, та не виключено, що за підтримки з боку НБУ, враховуючи сумарний попит у розмірі 1,92 млрд грн», – вважає Котович.
На думку експерта, підсумок аукціону став цілком логічним, забезпечивши бюджету надходження у розмірі 2,06 млрд грн і дозволивши Мінфіну починати готуватися до наступних виплатах, в тому числі купувати іноземну валюту (для майбутніх виплат знадобиться 485,39 млн дол США і 2, 22 млрд грн). «Для великих валютних виплат у цьому місяці заплановані розміщення ОВДП номінованих у валюті, і сьогоднішнє залучення в більшості своїй може бути використано для бюджетних потреб, а не буде зарезервовано для майбутніх боргових виплат», – зазначив експерт.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас