Збройові гіганти: Ірак підтвердив купівлю у Росії зброї на $ 4,2 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Збройові гіганти: Ірак підтвердив купівлю у Росії зброї на $ 4,2 млрд

Світ
573
Поставки Багдаду російських вертольотів Мі-28НЕ “Нічний мисливець” повинні розпочатися у вересні 2013 року, заявив прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі. Контракт на придбання десяти вертольотів входить в пакет домовленостей на суму 4,2 млрд доларів “, – заявив іракський прем’єр.
Відповідаючи на запитання, яке ще озброєння Росія повинна поставити відповідно до контрактів, аль-Малікі назвав системи ППО, проте не став уточнювати, які саме.
Раніше про те, що перше експортне постачання вертольотів Мі-28НЕ “Нічний мисливець” буде в Ірак, повідомило агентству джерело в російському оборонно-промисловому комплексі. На червневому авіасалоні в Ле-Бурже заступник керівника “Рособоронекспорту” Олександр Міхєєв підтвердив цю інформацію.
Ніяких проблем у реалізації укладених в минулому році контрактів на постачання російського зброї Іраку немає, заявив також прем’єр-міністр Іраку. “Вартість контрактів дійсно становить 4,2 млрд доларів. Всі укладено, все виконується, і тут ніяких проблем немає”, – сказав він.
Про підписання Москвою і Багдадом контрактів у сфері військово-технічного співробітництва прес-служба уряду РФ повідомила напередодні попереднього візиту аль-Малікі в жовтні минулого року. Пізніше з’явилася інформація про те, що контракти передбачали продаж іракській стороні 30 ударних вертольотів Мі-28Н і 42 зенітних ракетно-гарматних комплексів “Панцир-С1”.
Пізніше ряд іракських офіційних осіб заявляли, що сума контрактів значно завищена. У листопаді 2012 року представник іракського уряду Алі Мусаві заявив, що іракський уряд анулював ці контракти через підозри в корупції, але міністр оборони Іраку Саадун ад-Дулаймі спростував цю інформацію.
Міністр стверджував, що уряд просто запізнилося з наданням інформації про операцію в антикорупційний комітет країни.
У лютому 2013 року генеральний директор ВАТ “Рособоронекспорт” Анатолій Ісайкін підтвердив, що контракти були укладені, але ще не набули чинності.
Глава МЗС Іраку Хошияр Зебарі заявив, що збройові контракти між Росією та Іраком досі не набули чинності через виниклі у іракської сторони фінансові труднощі. “Я думаю, що це питання розподілу грошей. Потрібно платити вперед. У нас зараз політична криза. Наш бюджет на 2013 рік не був схвалений парламентом”, – заявив міністр.
І тепер іракський прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі заявляє, що Ірак і Росія можуть укласти нові контракти на постачання зброї: “Можливо, будуть укладені нові договори, щоб ми могли захищати суверенітет своєї держави”, – заявив він в інтерв’ю.
За словами прем’єра, “під час минулих конфліктів у Іраку було знищено все озброєння, тому нам потрібно його ще більше, нинішніх контрактів недостатньо”.
Він також заявив, що в Іраку довга історія стосунків з Росією в цій сфері, і іракські військові вміють користуватися російською зброєю. “Тому, незважаючи на те, що ми закуповуємо зброю і в інших країнах, все-таки кращим є саме російське”, – уточнив він.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас