Мінфін порадує банки короткостроковими позиками — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін порадує банки короткостроковими позиками

Казна та Політика
474
Міністерство фінансів України вперше з березня минулого року запропонувало на аукціоні 2 липня тримісячні облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), які можуть зацікавити комерційні банки, переповнені ліквідністю, вважають аналітики.
“Ліквідність у банківській системі перебуває на вкрай високому рівні і розміщення на короткі терміни в такі ліквідні інструменти завжди радувало банки”, – зазначив фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса.
Тим не менш, він підкреслив, що кредитним установам і Мінфіну доведеться спочатку знайти взаємоприйнятний показник прибутковості цих паперів, що давно не розміщувалися.
“Поточне розміщення може стати лише пробним, і реальні обсяги з’являться вже при наступних продажах коротких облігацій”, – вважає Фурса.
Мінфін пообіцяв, що запропонує тримісячні ОВДП також 9 і 16 липня.
“Ми не очікуємо високої активності учасників на первинному ринку ОВДП”, – відзначається і в коментарі Першого українського міжнародного банку.
Зазначимо, що наприкінці березня минулого року Мінфін пропонував тримісячні папери з прибутковістю 11,98%.
Аналітики пророкують, що випуск короткострокових зобов’язань позбавить Мінфін надії на реалізацію довгострокових випусків – п’яти і семирічних облігацій, і говорить про високу потреби влади грошей в умовах, коли динаміка надходження бюджетних доходів падає, а дефіцит бюджету зростає з місяця в місяць.
За відомостями Мінфіну, дефіцит держбюджету України за підсумками січня-травня 2013 збільшився до 18,488 млрд грн ($ 2,3 млрд) з 3,658 млрд грн за перші п’ять місяців минулого року.
Витрати держбюджету зросли на 13,4% до результатів за п’ять місяців минулого року, тоді як доходи зросли лише на 1,4%.
На сайті Держказначейства зазначено, що Мінфін почав липень з найнижчими за останні 10 років залишками на рахунку для цього місяця – 3,75 млрд грн.
Бюджет 2013 року було підготовано, базуючись на прогнозі зростання валового внутрішнього продукту 3,4%, тоді як у першому кварталі економіка впала на 1,1% і аналітики чекають, що в цілому за рік зростання виявиться практично нульовим.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас