Без Саакашвілі: у Грузії офіційно стартувала передвиборча кампанія з виборів президента — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Без Саакашвілі: у Грузії офіційно стартувала передвиборча кампанія з виборів президента

Світ
738
У Грузії офіційно почалася передвиборча кампанія з виборів президента країни, які призначені на 31 жовтня ц. р. Про це повідомили сьогодні журналістам представники ЦВК.
Згідно з виборчим кодексом, після призначення дати виборів кандидати можуть приступити до виготовлення передвиборних агітаційних матеріалів. Президент обирається строком на 5 років. На цей пост може балотуватися громадянин Грузії старше 35 років, який проживав в країні щонайменше 5 років, з них 3 роки до дня оголошення дати виборів. Представляти кандидатів можуть політичні партії або ініціативні групи, що складаються з п’яти чоловік, кандидати повинні представити в ЦВК підписи мінімум 25 тис виборців.
Вже відомі кілька кандидатів у президенти – це лідер опозиційної “Лейбористської партії” Шалва Нателашвілі, який заявив про рішення брати участь у виборах ще 28 березня ц.р. Свого кандидата представила і правляча коаліція “Грузинська мрія” – ним став віце-прем’єр уряду та міністр освіти Георгій Маргвелашвілі. Суспільно-політичний форум “Всенародні збори Грузії” (ВСГ) назвав кандидатом у президенти екс-спікера парламенту, лідера партії “Демократичний рух – Єдина Грузія” і члена Виконкому ВСГ Ніно Бурджанадзе.
Представники правлячої коаліції заявили сьогодні журналістам, що впевнені у перемозі Маргвелашвілі на виборах. У свою чергу Бурджанадзе в останні дні не раз заявляла, що “впевнена у своїй перемозі на виборах президента, у разі їх проведення у вільній і справедливій атмосфері”. Вона зазначає, що “добре знає настрої населення і впевнена в тому, що в умовах нормальної конкуренції і вільних виборів здобуде перемогу в них”.
Партія “Єдиний національний рух”, що правила раніше, лідером якої є президент Саакашвілі, має намір представити свого кандидата після завершення внутрішньопартійних праймеріз, які почалися минулого тижня і триватимуть до кінця липня. Сам Саакашвілі, відповідно до Конституції, не має права балотуватися в президенти, тому що обирався на цей пост вже двічі.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас