2109
Підозри, що українську ГТС здадуть, переходять у впевненість, - Медведчук
— Енергетика
Підозри, що українська газотранспортна система (ГТС) буде здана, переходять у впевненість, написав у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.
«Ось суха і зовсім не секретна статистика. У 2012 р. скоротився транзит російського газу через територію України на 19,13% – до 84,2 млрд куб. м. У поточному році тенденція збереглася: тільки лише за січень-травень обсяги транспортування знизилися на 16,45%. При збереженні такої динаміки вже наступного року ми впритул підходимо до обсягів річного прокачування в 60 млрд кубів, що є для нашої газотранспортної системи порогом рентабельності. Далі транзит перетворюється з вигідного бізнесу в збитковий для України проект. І це ще до вступу в дію «Південного потоку»! Якщо нічого не змінювати, то досить скоро замість ГТС наша країна стане володарем величезної купи непотрібного металу», – написав політик.
«Якщо нам потрібна технологічна, сучасна, всебічно розвинена країна, здатна на рівноправні партнерські відносини з іншими такими ж державами, то Україні давно варто провести деідеологізацію економічної політики… Інакше ГТС здадуть на металобрухт», – резюмував Медведчук.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Війна на Близькому Сході коштувала ЄС 22 млрд євро через витрати на імпорт енергоресурсів
Скільки коштує підготувати енергосистему до зими: реальні цифри та прогнози фахівців
Літні подорожі під загрозою: у ЄС стрімко закінчується авіапальне
У Каліфорнії відкрили хаб із 40 зарядками для електромобілів та сонячними панелями
Блокування Ормузької протоки США може призвести до зростання цін на нафту
Одна з країн майже не відчула удару енергетичної кризи: як їй це вдалося
