Чому маленький гаджет може погубити велику ділову зустріч — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому маленький гаджет може погубити велику ділову зустріч

Технології&Авто
6923
Психологи з Гарвардської школи бізнесу (HBS) виявили залежність між розміром мобільного пристрою, позою людини і її поведінкою. Свою статтю вчені так і назвали “iОсанка: Розмір електронних споживчих пристроїв впливає на нашу поведінку”.
На думку дослідників, володарі великих гаджетів ведуть себе більш впевнено, ніж власники апаратів з маленькими екранами. Пояснюється це тим, що компактні смартфони і планшетники впливають на положення тіла, змушуючи його горбиться і стискатися. Користувачі настільних комп’ютерів або ноутбуків, навпаки, більш ассертивні, тому що займають відкриту позу.
Як нагадує Forbes, попередні дослідження показували, що більш відкрита поза (руки на стегна, ноги на стіл) впливає на хімічні процеси в тілі, підвищуючи рівень тестостерону і знижуючи рівень кортизолу. У результаті людина відчуває більшу готовність йти на ризик і відчуває впевненість в собі. З більш закритою позою – відповідно, навпаки.
У новому дослідженні, сфокусованому на користувачах гаджетів, вчені вирішили перевірити свою гіпотезу на групі з 75 чоловік, яких посадили в окремі кімнати і доручили їм виконувати різні завдання на електронних пристроях. Учасники експерименту користувалися продукцією Apple – медіаплеєрами iPod touch, планшетами iPad, ноутбуком MacBook Pro і комп’ютером-моноблоком iMac.
По закінченні заняття дослідник, що спостерігав за ними, казав: “Я буду через п’ять хвилин, щоб поговорити з вами і заплатити. Якщо я не повернуся, знайдіть мене біля стійки”. Однак перед тим, як повернутися, він вичікував до 10 хвилин. Було відмічено, що ті учасники, які користувалися невеликими пристроями, довше чекали куратора, не наважуючись вийти і знайти його самостійно. У середньому користувачі настільних комп’ютерів чекали 341 секунду, а користувачі компактних пристроїв – 493 секунди. При цьому з користувачів настільних комп’ютерів 94% не витримали і вийшли з кімнати в пошуках куратора, а серед користувачів Ipod Touch таких було лише 50%.
“Ніколи в житті не бачив такого гарного ефекту”, – коментує доктор Мартен Бос, який організував цей експеримент разом з професором Емі Кадді.
Дослідження на цю захоплюючу тему напевно будуть продовжені, але вже зараз психологи можуть дати деякі практичні поради: збираючись на важливу зустріч з клієнтом, не користуйтеся безпосередньо перед нею смартфоном.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас