Цифрове недоумство. Медики Південної Кореї відзначають спалах нової хвороби — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цифрове недоумство. Медики Південної Кореї відзначають спалах нової хвороби

Світ
10477
У Південній Кореї медики відзначають значний стрибок розвитку нової хвороби під назвою “цифрове слабоумство”. Цей термін вказує на падіння пізнавальних здібностей людини, яке зазвичай спостерігається у людей, які пережили серйозні черепно-мозкові травми або психічні захворювання.
Відзначається, що до групи ризику потрапляють молоді люди, які не можуть обходитися без різного роду гаджетів, без них почуваються безпорадними і розраховують виключно на цифрову пам’ять, а не на свою власну.
Раніше повідомлялося, що Республіка Корея налічує найбільша у світі кількість власників смартфонів у зв’язку з високим попитом на них і швидкісними інтернет-мережами.
Вперше фахівці почали говорити про “електронну” загрозу ще в 1990-і роки, коли медики виявили, що надмірне використання девайсів негативно впливає на розвиток мозку, пише The Telegraph. У молоді, що покладається лише на гаджети, більш активно розвивається ліва півкуля мозку, правій у цьому випадку бракує практики. Однак, саме права півкуля регулює концентрацію і пам’ять. Подібна затримка її розвитку в 15% випадків провокує ранній розвиток слабоумства.
При цьому діти більше, ніж дорослі, схильні до ризику, оскільки їх мозок все ще росте. Ситуація в цій сфері швидко погіршується, збільшується число дітей і підлітків у віці від 10 до 19 років, які користуються своїми смартфонами більше 7 годин на день. У Південній Кореї вже масово запускаються курси з боротьби із залежністю від смартфонів. Судячи з опублікованих даних, більше двох мільйонів корейців, тобто кожен десятий, не можуть жити без мобільного пристрою.
Подібна залежність, як наголошується, властива не лише країнам Азії, але і взагалі всьому світу в цілому. Вчені з університету штату Кентуккі в США склали перелік симптомів, які властиві інтернет-залежності у людей. За їхніми даними, до 38% усього населення США страждає залежністю від комп’ютерів. У багатьох азіатських і європейських країнах вже створюються способи лікування такої залежності.
Наприклад, в Китаї інтернет-залежність прирівняли до алкоголізму, а в Південній Кореї одна з лабораторій Сеула використовує при роботі з інтернет-наркоманами техніки, аналогічні тим, що використовуються для лікування алкоголіків, включаючи терапію віртуальної реальності.
Зазначимо, що симптомами формування такої залежності можуть бути різкі перепади настрою, надмірний інтерес до інтернету і цифрових медіатехнологій, нездатність стежити за часом, який проводиться за комп’ютером або ж у мережі, потреба в збільшенні часу або ж у новій грі, щоб досягти бажаного настрою, спад соціальної активності, продуктивності, а також якості праці.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас