Міненерговугілля пропонує дотувати Нафтогаз на 32,2 млрд грн в 2013р - джерело


Міненерговугілля пропонує дотувати Нафтогаз на 32,2 млрд грн в 2013р - джерело

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пропонує уряду перекрити касовий розрив Національної акціонерної компанії (НАК) “Нафтогаз України”, який прогнозується на 2013 рік в обсязі 32,2 млрд грн, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в уряді.

Відповідні цифри закладені в проекті фінплану компанії на 2013 рік, який Кабінет міністрів у середу відправив на доопрацювання.

Зокрема, Міненерговугілля пропонує при підготовці змін до держбюджету на 2013 рік, передбачити 24,2 млрд грн. на покриття касового дефіциту “Нафтогазу”.

З цієї суми 8,9 млрд грн припадає на компенсацію різниці в цінах закупівлі імпортного газу і його продажу тепловикам. Ще 8,9 млрд грн припадає на погашення заборгованості з цього ж напрямку, але за 2012 рік.

Крім того, 1,1 млрд пропонується перерахувати “Нафтогазу” в якості погашення різниці в тарифах за тепло, 5,3 млрд грн – в якості компенсації збитків від реалізації імпортного газу населенню в 2013 році.

Крім цього, 8 млрд грн для покриття касового дефіциту, “Нафтогаз” повинен отримати за рахунок продажу ОВДП.

Згідно з проектом фінплану, доходи “Нафтогазу” в 2013 році прогнозуються на рівні 166,1 млрд грн, витрати – 165,5 млрд грн, чистий прибуток – 0,6 млрд грн, сплата податків і зборів до державних цільових фондів – 18,4 млрд грн.

За словами джерела, проект фінплану “Нафтогазу” не підписаний Мінфіном, рішення по фінансуванню “Нафтогазу” частково не узгоджені також із МЕРТ, Міндоходів та НКРЕ.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на засіданні в середу не затвердив фінансовий план НАК “Нафтогаз України” на 2013 року. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, фінплан “Нафтогазу” буде допрацьований і розглянутий на засіданні уряду в наступну середу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua