Іпотечні облігації АРЖК можуть стати для банків «подушкою ліквідності» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іпотечні облігації АРЖК можуть стати для банків «подушкою ліквідності»

Кредит&Депозит
430
Певні обсяги іпотечних облігацій Агентства з рефінансування житлових кредитів можуть розглядатися банками як подушка ліквідності, якщо ці папери будуть рефінансуватися НБУ та в разі зниження вимог покриття таких паперів капіталом. Таку думку озвучив керівник проектів українського представництва німецької консалтингової компанії zeb/ Тарас Тищенко.
«Якщо банки зможуть отримати рефінансування під іпотечні позики за ставками, що нижче відповідних депозитних ставок, то це, безумовно, буде вигідно для банків», – зауважив експерт.
За словами Т. Тищенка, ринкові механізми на зразок іпотечних паперів навряд чи спроможні вирішити проблему дорожнечі іпотечних кредитів без субсидіювання суттєвої частини відсоткових ставок державою, що потребує бюджетних витрат.
«В іншому разі, іпотечний ринок буде розвиватися краще, тільки якщо загальний рівень ставок знизиться, але ця проблема знаходиться в макроекономічній площині – інфляція, девальваційні очікування тощо», – констатує експерт.
У свою чергу директор КУА «Всесвіт» Ярослав Савченко констатує, що для підвищення привабливості іпотечних облігацій як інструменту для інвестицій дохідність цих паперів повинна була б бути вищою за депозитні ставки держбанків.
«Для пенсійних фондів були б цікаві інструменти з плаваючою дохідністю, що забезпечує «+» по відношенню до офіційного рівня інфляції. Ну і звичайно ж добре було, аби облігації забезпечували захист від девальваційних ризиків. Наприклад, були номіновані у валюті», – зазначив експерт.
Нагадаємо, як заявив голова правління АРЖК Сергій Волков, покупцями іпотечних облігацій АРЖК виступають банки, управителі пенсійними фондами, страхові компанії. До кінця року АРЖК планує випустити іпотечні облігації на 4 млрд грн. Агентство вже розмістило іпотечні облігації серії «А» на 250 млн грн. У процесі розміщення – облігації серії «В» на таку ж суму. І в першому, і в другому випадку дохідність паперів – 12,5% річних.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас