За несплату аліментів пропонують саджати у в'язницю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За несплату аліментів пропонують саджати у в'язницю

Кримінал
744
Дитячий обмудсмен хоче ввести кримінальну відповідальність не тільки для самих злісних неплатників.
В Україні ініціюють введення кримінальної відповідальності за несвоєчасну виплату аліментів не тільки для батьків – “злісних неплатників”. Про це заявив Уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.
“На жаль, механізм державного примусу до виплати аліментів є недосконалим. Саме тому уповноважений президента ініціює введення кримінальної відповідальності за невиплату аліментів. Не тільки по відношенню до злісних порушників, як це сьогодні відбувається, але також до тих, хто певний час не платить аліменти” , – заявив Павленко.
За словами дитячого омбудсмена, на сьогоднішній день державна виконавча служба визначає близько 16 тис. людей як злісних неплатників аліментів.
Для посилення відповідальності, на думку Павленка, потрібно внести зміни до Кримінального кодексу, а також нормативні зміни до постанов Кабінету міністрів, відомчим наказам Міністерства юстиції щодо конкретних дій органів внутрішніх справ, конкретних посадових осіб, коли надходить скарга з невиплати аліментів.
Крім того, уповноважений президента з прав дитини зазначив, що проблемою є те, що суспільство не знає, як реагувати на факти порушення прав дитини.
“У законодавстві не виписано притягнення до відповідальності, якесь покарання за не реагування на порушення прав дитини”, – сказав він.
Павленко також заявив про намір ініціювати введення відповідальності за “не реагування на порушення прав дитини”.
Він впевнений, що в нормативних документах має бути визначення цьому поняттю, а також необхідно прописати, як повинен реагувати дорослий, коли став свідком порушення прав дитини.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас