Росія збирається подати до суду на Україну за введення спецмита на іномарки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія збирається подати до суду на Україну за введення спецмита на іномарки

Казна та Політика
1031
Росія з партнерами по Митному союзу подасть до арбітражного суду на Україну з питання введення захисних заходів на автомобілі, повідомив журналістам в кулуарах ПМЕФ-2013 міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Андрій Слєпньов.
“Нас особливо турбує поведінка України (у питанні введення захисних заходів – ІФ), яка за останні півроку ввела два дуже вагомі заходи, насамперед це захисні заходи на автомобілі з серйозними порушеннями правил СОТ та угоди про зону вільної торгівлі СНД. Вчора ми обговорювали це питання на комітеті з торгівлі, і по всій видимості, буде ініційовано процедури з вирішення цього спору в порядку, передбаченому угодою про зону вільної торгівлі СНД. Це означає суд”, – сказав він.
Відповідаючи на уточнююче питання журналістів, коли може бути поданий позов, А.Слєпньов заявив: “Зараз питання вирішується, я думаю, протягом цього року питання буде ініційовано”.
Можливість позасудового врегулювання, за його словами, обговорювалася в рамках численних контактів і в рамках діалогу, який пройшов у травні в Києві. “Але ми не відчули готовності це питання вирішити”, – підкреслив міністр з торгівлі ЄЕК.
Як уточнили в ЄЕК, зараз мова йде про звернення до суду ЄврАзЕС.
Друге обмеження, яке ввела Україна, за його словами, це квоти на імпорт коксу. “З непрозорою процедурою розподілу, абсолютно нетранспарентною і утискаючою інтереси постачальників. Це тема, що викликає занепокоєння. Ми сподіваємося, що рішення київського суду, який скасовує відповідне рішення уряду, набере чинності. Але зараз поки чекаємо, чи буде воно оскаржене чи ні, і які будуть підсумки розгляду цього питання на національному рівні”, – додав А.Слепнев.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас