Американські фізики навчилися друкувати літієві батарейки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американські фізики навчилися друкувати літієві батарейки

Технології&Авто
3059
Американським фізикам і інженерам вдалося розробити технологію тривимірного друку літієвих елементів живлення. Розмір отриманих батарей становить близько міліметра, а головною сферою застосування розробники називають вживлюючі пристрою. Подробиці з посиланням на публікацію вчених у журналі Advanced Materials наводить сайт університету Вайсса.
У повідомленні підкреслюється, що електроди нової батареї виходять тонше людського волосся, в той час як процес друку повністю автоматизований і використовує вже існуючі моделі тривимірних принтерів. Основною проблемою, яку довелося вирішити вченим, був добір «чорнила», матеріалу, що використовується принтером. Дослідникам вдалося підібрати речовину, яка поєднує високу електричну провідність зі здатністю миттєво тверднути при контакті з повітрям і зберігатися рідким всередині принтера.
Крім того, розробникам друкованої мікробатареї довелося підібрати склад, що містить оксид літію. Після того, як принтер сформував електроди і додав оксид літію (його в друкований складу довелося внести у вигляді наночастинок), батарея закривалася корпусом і заливалася електролітом; весь виріб в зборі можна порівняти за розміром з піщинкою.
Розробники вважають, що їхній винахід допоможе в розробці вживлюваної електроніки. Зараз у розпорядженні медиків вже є технології, що дозволяють створити надмініатюрні пристрої для моніторингу біохімічних показників крові або інших параметрів безпосередньо в організмі пацієнтів, але для довготривалої роботи багатьом перспективним імплантуючим приладам не вистачало компактних і надійних джерел живлення. Літієві мікробатареї, що друкуються на серійних тривимірних принтерах, можуть, як заявляють фахівці університету Вайсса, змінити ситуацію в кращу сторону.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас