Через мережу фірм-«одноденок» з Росії вивели більше $ 22 млрд


Через мережу фірм-«одноденок» з Росії вивели більше $ 22 млрд

Власники великої мережі фірм-«одноденок» в період з 2010 по 2012 роки незаконно вивели з Росії близько 760 млрд рублів. Про це під час виступу в Держдумі заявив глава Центробанку Сергій Ігнатьєв. Пряма трансляція його виступу здійснювалася на сайті парламенту.

За словами Ігнатьєва, в Банк Росії надійшов запит від МВС про діяльність деяких фірм. У ході перевірки ЦБ з’ясував, що зазначені у запиті організації є «невеликою частиною великої мережі», що складається з 173 фірм-«одноденок». Гроші через них виводилися з 2008 року.

Ігнатьєв пояснив, що під час перевірки співробітники ЦБ досліджували прямі і непрямі платіжні зв’язку організації. Як зазначив голова Банку Росії, фірми належали фігурантам «одної з вже порушених кримінальних справ». Про яку саме кримінальну справу йдеться, Ігнатьєв не уточнив.

Запит від МВС надійшов в Центробанк у травні 2013 року. На підготовку відповіді співробітникам Банку Росії було потрібно декілька тижнів. Документи в міністерство, як підкреслив Ігнатьєв, було направлено 17 червня поточного року.

У травні цього року Держдума прийняла в другому читанні законопроект, спрямований проти фірм-«одноденок». Даний документ розширює повноваження Федеральної податкової служби, яка отримає доступ до інформації про рахунки і вклади громадян, а також нові підстави для блокування рахунків. Крім того, законопроект передбачає посилення декількох статей Кримінального кодексу РФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua