Dragon Capital: Зростання ВВП за підсумками року буде нульовим, падіння промвиробництва - 2%


Dragon Capital: Зростання ВВП за підсумками року буде нульовим, падіння промвиробництва - 2%

Зростання валового внутрішнього продукту за підсумками року буде нульовим, а зростання промислового виробництва – «мінус» 2%, повідомила у коментарі головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан.

«Ми погіршили наші прогнози зростання промислового виробництва до -2,0% р/р на 2013 р. (з +2,5%) і +3,0% р/р на 2014 р. (з +6,2%) . З урахуванням зниження прогнозів щодо промислового виробництва та ймовірного погіршення динаміки в суміжних галузях (у першу чергу, транспортних перевезеннях та оптовій торгівлі), ми знижуємо наші прогнози зростання реального ВВП в 2013 р. і 2014 р. до 0% р/р (з + 1,2%) і +1,5% (з +3,0%) відповідно», – зазначила Бєлан.

Разом з тим, вона повідомила, що аналітики Dragon Capital очікують, що темпи зростання реального ВВП повернуться в плюсову зону в другій половині 2013 року. «Після зниження в першому кварталі їх відновлення, по всій видимості, обмежиться ефектом бази порівняння”, – підкреслила експерт.

Як повідомлялось, у середині червня міністр фінансів України Юрій Колобов заявив, що в 2013 році зростання ВВП України складе 1-1,5%. За уточненими на 10 червня даними, ВВП у першому кварталі 2013 року, порівняно з першим кварталом 2012 року (у постійних цінах 2007 року), знизився на 1,1% (за даними квітня – 1,5%). Зростання ВВП у першому кварталі 2013 р., порівняно з четвертим кварталом 2012 року, з урахуванням сезонного фактора становить 0,6% (за даними квітня – 0,5%).

Разом з цим експерти прогнозують нульовий ріст ВВП або не вище 1,5%. За версією Міжнародного валютного фонду, ВВП України за підсумками 2013 складе 0%, за версією Світового банку – 1%, міжнародної аудиторської компанії «Ернст енд Янг» – 1,1%, в той час як ЄБРР спрогнозував падіння ВВП на 0,5 %.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua