Інтеграція з Митним союзом може призвести до приросту ВВП на рівні близько 2% щорічно - експертна група — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інтеграція з Митним союзом може призвести до приросту ВВП на рівні близько 2% щорічно - експертна група

Казна та Політика
214
Економічна інтеграція України з країнами Митного союзу і ЄЕП може призвести до приросту українського ВВП на рівні близько 2% щорічно.
До таких висновків дійшла міжвідомча експертна група під керівництвом урядового уповноваженого України з питань співпраці з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об’єднаннями Валерія Мунтіяна.
«Що стосується ВВП, розбіжності з мінімальним і максимальним прогнозами становить від 1,8 до 2,2% зростання ВВП в перший рік. У наступні роки значення ефекту буде зменшуватися, але все одно залишиться позитивним і становитиме не менше 1,5-1,7% приросту ВВП щорічно», – сказав Мунтіян.
За його словами, експертна група розробила вісім сценаріїв математично-економічних оцінок на короткостроковий (1-3 роки) і середньостроковий (5-7 років) періоди. Відповідно до цього аналізу, економічна інтеграція України з країнами Митного союзу, ЄЕП і ЄС є доцільною.
За його словами, це пов’язано з тим, що це найбільший ринок для українських товарів, структура експорту в ці країни найкраща (товари з найбільшою доданою вартістю), а також найбільші інвестиції з цього ринку.
«Ми прийшли до висновку, що найбільша кількість інвестицій в Україну йде саме з Росії, в тому числі і через офшори (Кіпр та інші країни). Тільки РФ з 1992 року завезла 18 млрд дол, хоча офіційно є цифра 3,8 млрд », – сказав Мунтіян.
За його словами, це ще раз підтверджує привабливість України для іноземних інвесторів.
Він повідомив, що всі оцінки робилися, виходячи з тих преференцій, які були узгоджені на високому рівні, а також з існуючих гарантій і компенсацій для України з боку країн МС.
Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Янукович заявив, що для нашої країни євроінтеграція залишається пріоритетом, але Україна готова приєднатися до положень Митного союзу, що не суперечить євроінтеграції.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас