Інтеграція з Митним союзом може призвести до приросту ВВП на рівні близько 2% щорічно - експертна група


Інтеграція з Митним союзом може призвести до приросту ВВП на рівні близько 2% щорічно - експертна група

Економічна інтеграція України з країнами Митного союзу і ЄЕП може призвести до приросту українського ВВП на рівні близько 2% щорічно.

До таких висновків дійшла міжвідомча експертна група під керівництвом урядового уповноваженого України з питань співпраці з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об’єднаннями Валерія Мунтіяна.

«Що стосується ВВП, розбіжності з мінімальним і максимальним прогнозами становить від 1,8 до 2,2% зростання ВВП в перший рік. У наступні роки значення ефекту буде зменшуватися, але все одно залишиться позитивним і становитиме не менше 1,5-1,7% приросту ВВП щорічно», – сказав Мунтіян.

За його словами, експертна група розробила вісім сценаріїв математично-економічних оцінок на короткостроковий (1-3 роки) і середньостроковий (5-7 років) періоди. Відповідно до цього аналізу, економічна інтеграція України з країнами Митного союзу, ЄЕП і ЄС є доцільною.

За його словами, це пов’язано з тим, що це найбільший ринок для українських товарів, структура експорту в ці країни найкраща (товари з найбільшою доданою вартістю), а також найбільші інвестиції з цього ринку.

«Ми прийшли до висновку, що найбільша кількість інвестицій в Україну йде саме з Росії, в тому числі і через офшори (Кіпр та інші країни). Тільки РФ з 1992 року завезла 18 млрд дол, хоча офіційно є цифра 3,8 млрд », – сказав Мунтіян.

За його словами, це ще раз підтверджує привабливість України для іноземних інвесторів.

Він повідомив, що всі оцінки робилися, виходячи з тих преференцій, які були узгоджені на високому рівні, а також з існуючих гарантій і компенсацій для України з боку країн МС.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Янукович заявив, що для нашої країни євроінтеграція залишається пріоритетом, але Україна готова приєднатися до положень Митного союзу, що не суперечить євроінтеграції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua