НБУ надав ЄБРР розширені права на роботу з гривнею


НБУ надав ЄБРР розширені права на роботу з гривнею

Національний банк України (НБУ) вирішив надати Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) можливість відкриття рахунків у гривні в будь-яких банках країни, тоді як раніше тільки один банк мав право відкривати кореспондентські рахунки ЄБРР у гривні.

Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку від 12 червня 2013 № 224.

Крім цього, постановою № 172 від 17 травня 2013 НБУ відкоригував положення про відкриття та функціонування коррахунків банків-резидентів та нерезидентів в іноземній валюті та коррахунків банків-нерезидентів у гривнях.

Обидва нормативні акта набирають чинності з моменту офіційної публікації постанови № 172.

Постановою № 172, серед іншого, передбачається, що ЄБРР має право використовувати власні коррахунки в гривнях для здійснення операцій за кредитним договором з резидентом, з отримання ЄБРР міжбанківського кредиту, операцій за міжнародними договорами України, операцій, пов’язаних з іноземним інвестуванням в країну.

Крім того, ЄБРР зможе використовувати свої коррахунки в гривнях для операцій, пов’язаних із задоволенням вимог ЄБРР як кредитора, шляхом реалізації предмета застави за гривні в разі невиконання резидентом-боржником своїх зобов’язань.

Передбачено також використання такого рахунку для операцій за угодою про залучення українськими банками коштів ЄБРР на умовах субординованого боргу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua