Падіння промвиробництва в травні сповільнило кредитування в Україні - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Падіння промвиробництва в травні сповільнило кредитування в Україні - експерт

Кредит&Депозит
264
Падіння промислового виробництва в травні, а також високі ставки по кредитах і недостатня кількість платоспроможних клієнтів призвели до уповільнення кредитування в Україні.
Як повідомила прес-служба Першого українського міжнародного банку, таку думку висловив заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ Олексій Волчков.
«Уповільнення зростання промислового виробництва та економіки в цілому знизило потреби підприємств у кредитах – як на поповнення робочого капіталу, так і інвестиційних», – цитує прес-служба Олексій Волчкова.
За словами експерта, ця тенденція буде подолана після втілення в життя програми уряду і президента щодо активізації економіки.
Також експерт вважає, що процентні ставки за кредитами все ще досить високі. «Основна причина – дорожнеча депозитів населення, які є основним джерелом засобів для кредитування. Банками крок за кроком вживаються заходи щодо зниження даних ставок, але враховуючи той факт, що середня тривалість депозитів 9-12 місяців, процес зниження ставок розтягнутий у часі і дасть ефект тільки до кінця 2013 року», – прогнозує банкір.
Ще однією причиною уповільнення темпів кредитування експерт назвав недостатню кількість платоспроможних позичальників, оскільки дана ситуація також залежить від розвитку економіки. «Ми очікуємо позитивних трендів до кінця року», – повідомив експерт.
Нагадаємо, загальний обсяг залишків банківських депозитів у травні виріс на 0,6% (з початку року – на 6,5%) – до 604,9 млрд грн. У той же час, у травні загальний обсяг залишків за кредитами залишився майже на рівні минулого місяця (з початку року зростання склало 1,9%) – 825 млрд грн, у тому числі залишки за кредитами, наданими юридичним особам, за місяць знизилися на 0,1% (з початку року зростання склало 2,0%) – до 638,8 млрд грн, фізичним особам – зросли на 0,5% (з початку року – на 1,7%) – до 186,2 млрд грн.
За даними Державної служби статистики України, промислове виробництво в Україні в травні скоротилося по відношенню до квітня 2013 року на 5,6%, а по відношенню до травня 2012 року – на 9,3%. Темпи падіння промвиробництва за п’ять перших місяців 2013 прискорилися до 5,2% з 4,2% за чотири місяці 2013 року.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас