Червоний хрест: жертвами війни в Сирії стали 100 тисяч осіб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Червоний хрест: жертвами війни в Сирії стали 100 тисяч осіб

Світ
225
Близько 100 тисяч людей загинули і “безліч поранені” в Сирії за більш ніж два роки громадянської війни, заявив глава регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного хреста в Росії, Білорусії, Молдавії і Україні Хуан Луїс Кодерке Гальїго.
Крім цього, тисячі людей зникли безвісти, тисячі заарештовані, сказав представник МКЧХ в Москві на міжнародній конференції “Типологія війни: “Нові війни” і ситуація на Близькому Сході”.
Приблизно п’ять мільйонів сирійців стали біженцями. “У Сирії зараз приблизно чотири мільйони внутрішньо переміщених осіб, більше мільйона біженців, яким довелося тікати з країни”, – сказав Гальїго.
В кінці минулого тижня в ООН озвучили трохи меншу цифру жертв сирійського конфлікту: з березня 2011 р. по квітень 2013 р. загинула, щонайменше, 92901 особа. В ООН зазначали, що ця цифра не повністю відображає дійсність, бо в списку фігурують тільки ті жертви, імена, дати і місця загибелі яких підтверджені документально.
Щодо біженців в ООН теж значно менші цифри, ніж озвучив у Москві представник МКЧХ. Число внутрішньо переміщених осіб в результаті війни в Сирії, за підрахунками ООН, перевищує двох млн осіб, ще 1,6 млн сирійців втекли з країни, переважно в Ліван, Йорданію, Туреччину, Ірак і Єгипет, де вони живуть у спеціальних таборах для біженців.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців збирається провести спеціальну зустріч на цю злободенну тему з представниками урядів європейських країн наприкінці червня в Женеві.
Сирійська криза стане однією з головних тем на саміті “великої вісімки” в Північній Ірландії за участю російського президента Володимира Путіна. Напередодні саміту Путін обговорив ситуацію в Сирії з прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, після чого в черговий раз заявив, що вирішити сирійську проблему можна тільки дипломатичним шляхом.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас