Експерт: реальний прогноз зростання ВВП України в цьому році - 1-1,5%


Експерт: реальний прогноз зростання ВВП України в цьому році - 1-1,5%

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік НАН України Валерій Геєць вважає реальним озвучений напередодні міністром фінансів прогноз зростання валового продукту країни в 2013 році на рівні 1,0-1,5%.

У четвер на міжнародный конференції «ABC: Ukraine & Partners», що проходить в Києві, глава Мінфіну Юрій Колобов сказав, що, виходячи з ситуації в економіці, зростання ВВП України за результатами поточного року складе близько 1,0-1,5%.

«Думаю, що Колобов правий. Він знає, що говорить. І говорить все вірно», – сказав Геєць.

При підготовці проекту держбюджету на 2013 рік уряд орієнтувався на показник зростання ВВП на рівні 3,4%.

У 2012 році темпи зростання української економіки скоротилися до 0,2% з 5,2% в 2011 році. При цьому минулого року в країні була зафіксована дефляція на рівні 0,2% порівняно із зростанням споживчих цін на 4,6% в 2011 році.

«Є ще одне питання – що буде з інфляцією в другому півріччі, і чи буде розширюватися податкова база. І плюс, що буде з тіньовими потоками», – додав Геєць.

За його словами, українській економіці за результатами поточного року варто чекати повернення інфляції.

«Інфляція дещо підвищиться», – повідомив Геєць, не уточнивши можливих причин зростання цін і показника такого зростання.

Як повідомлялося, минулого місяця в порівнянні з травнем 2012 року, була зафіксована дефляція на рівні 0,4%. Однак, при цьому за п’ять місяців 2013 інфляція склала 0,2%, а порівняно з квітнем споживчі ціни зросли на 0,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua