Іномарки в Україні істотно подорожчають восени — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іномарки в Україні істотно подорожчають восени

Технології&Авто
2084
Введення спецмита на іномарки змусило багатьох українців бігти в автосалони за “все ще дешевими” авто.
Через 2 місяці після початку дії мит вигідні пропозиції в автосалонах все ще є, але особливо перебирати не доводиться. Тим часом імпортери продовжують ввозити автомобілі вже за новими цінами, чистять свої ряди від моделей, що занадто подорожчали, і збільшують пропозицію дизельних автомобілів.
Відразу після опублікування рішення про введення Україною мит автодилери поспішили поповнити свої склади на кілька місяців вперед, а українці кинулися в автосалони, здорово пожвавивши ситуацію на ринку. За даними Укравтопрому, у квітні було продано рекордні 26 тисяч 115 нових автомобілів. Проте вже в травні продажі склали трохи більше 15 тисяч нових авто. Це не тільки на 42% менше, ніж у квітні, а й на майже 27% нижче рівня травня 2012 року.
“По-перше, первинний підвищений попит був задоволений у квітні. Свою роль зіграли і затяжні відпустки і свята. І третій чинник – моделі автомобілів за старими цінами почали закінчуватися,” – пояснює ситуацію генеральний директор інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting Олег Омельницький.
Млявий травень не дозволив запасам автодилерів на складах вичерпатися повністю. Завдяки цьому навіть в середині червня, через 2 місяці після введення спецмита, поряд з авто за новими прайсами в автосалонах можна зустріти іномарки без зміни ціни. Однак перебирати кольорами і комплектаціями все ж не доводиться – варіанти тануть з кожним днем, хоч колишнього ажіотажу в автоцентрах і немає.
У той же час продавці з упевненістю розраховують на поставки в найближчі кілька тижнів і запевняють: імпорт ніхто не зупиняв, а всі машини заходять в Україну за графіком. Причому мова йде не тільки про попередні замовлення, а й про авто для вільного продажу.
Більшість продавців офіційно змінили прайси ще в квітні, але поки запаси на складах не вичерпалися, продавці намагаються стримувати ціни. Автомобілі, розмитнені до середини квітня, продають без підвищення ціни. Знайти такі можна поки практично в кожному автосалоні.
Тим не менш, нові поставки йдуть вже за новими цінами, а гравцям, щоб зберегти своїх покупців, доводиться стримувати подорожчання за рахунок маржі – імпортерів, виробників, дилерів. Компанії, які не мають такої фінансової можливості, вже поміняли прайси на нові. Нові ціни, що склалися в умовах спецмита, змушують імпортерів переглядати модельні ряди і виключати позиції, які возити стало не вигідно. Особливо схильно “вичистили” ряд автомобілів з двигунами від 1,5 до 2,2 літра, оскільки ці авто подорожчають на максимальні 15%.
В умовах подорожчання бензинових авто експерти роблять ставки на дизельні іномарки, яких спецмита також не торкнулися. Якщо до введення квітневих мит дизельні автомобілі були дорожче за бензинові аналоги, то тепер дизель виграє в ціні. Якщо додати до цього факту велику економічність дизельного палива, інтерес українського споживача до автомобілів цього типу закономірний.
“Зараз ми спостерігаємо збільшення пропозицій дизельних автомобілів на українському ринку. Ті компанії, кому є, що запропонувати, намагаються максимально переорієнтувати свій портфель у бік дизельних двигунів”, – говорить Олег Омельницький. Дилери, у портфелі яких є широка лінійка дизелів, підтверджують новий тренд.
Експерти стверджують: колишні ціни закінчаться разом з розмитненими до введення спецмита автомобілями. Як скоро це трапиться – залежить від запасу на складах і активності покупців в літній період. У будь-якому випадку влітку продавці будуть стимулювати традиційно слабкий попит на авто акціями, знижками і спеціальними фінансовими умовами. У будь-якому разі, купівельного буму від українського споживача експерти не чекають.
Нагадаємо, з 14 квітня Україна ввела спецмито на іномарки з бензиновим двигуном об’ємом від 1000 до 2200 кубічних сантиметрів. Для авто з об’ємом двигунів 1-1,5 тис. куб. см мита зросли на 6,8%, для іномарок з двигуном 1,5-2,2 тис. куб. см – на 12,95%. Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) спрогнозувала зростання цін на іномарки на 7,8% і 15,6% відповідно.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас