Прокуратура підозрює АероСвіт у фінансовому шахрайстві — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прокуратура підозрює АероСвіт у фінансовому шахрайстві

Кримінал
611
Прокуратура Київської області, провівши перевірку, встановила, що авіакомпанія “АероСвіт” порушила вимоги Цивільного та Земельного кодексів України, а також закону України “Про іпотеку”. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.
“Встановлено, що в кінці 2012 р. частина майна авіакомпанії була передана в заставу одному з банків на підставі договору іпотеки. При цьому земельна ділянка площею 7,344 га, який є предметом іпотеки, знаходиться на праві постійного користування у ДП “МА “Бориспіль” та знаходиться у державній власності”, – йдеться в повідомленні.
Прокуратура підкреслила, що згідно з ч. 1 ст. 5 закону України “Про іпотеку”, предметом іпотеки може бути тільки майно, що перебуває у власності іпотекодавця.
“Враховуючи зазначену норму закону, посадові особи “АероСвіту” надали іпотековласнику завідомо неправдиву інформацію щодо перебування у власності зазначеної вище земельної ділянки. За результатами перевірки прокуратурою області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 222 КК України, тобто шахрайство з фінансовими ресурсами”, – повідомила прокуратура.
Нагадаємо, що “АероСвіт” розпочав процедуру банкрутства в кінці грудня 2012, проте пізніше вона була припинена за рішенням суду.
22 січня ц.р., повідомлялося, що Київський апеляційний суд прийняв до провадження скаргу Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області про скасування постанови Господарського суду Київської області про визнання компанії “АероСвіт” банкрутом.
17 січня, Господарський суд Київської області стягнув з авіакомпанії “АероСвіт” понад 42 млн грн заборгованості за обслуговування в Міжнародному аеропорту “Бориспіль”. Відповідний позов був поданий Генеральною прокуратурою України. На початку січня “Бориспіль” заявляв про призупинення обслуговування рейсів “АероСвіту”, однак після того, як аеропорт отримав часткову передоплату і гарантійний лист про оплату послуг на наступні дні, обслуговування рейсів “АевроСвіта” було відновлено.
Раніше стало відомо, що кілька російських аеропортів подали до суду на “АероСвіт”. Як повідомлялося, авіакомпанія “АероСвіт” за останній час була змушена скасувати низку рейсів через призупинення обслуговування в деяких аеропортах.
Також стало відомо, що “АероСвіт” має намір скоротити штат і витрати компанії в цілому. Рішення про реструктуризацію своєї діяльності було прийнято у зв’язку з “загальними наслідками галузевої кризи”. Одночасно авіакомпанії в Україні мають додаткові виклики – песимістичні прогнози про перспективи розвитку бізнесу, обмежений доступ до фінансових ресурсів, надзвичайно специфічні умови функціонування національного ринку авіаперевезень, констатували в “АероСвіті”.
Авіакомпанія “АероСвіт – Українські Авіалінії” заснована в 1994 р., базується в київському міжнародному аеропорту “Бориспіль”. Має найбільш велику мережу регулярних міжнародних маршрутів. Обслуговує понад 60 міжнародних маршрутів у 34 країни, у тому числі п’ять трансконтинентальних безпосадкових повітряних ліній – у Нью-Йорк, Торонто, Пекін, Делі й Бангкок. Забезпечує перевезення пасажирів у найбільші міста України: Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Сімферополь, Харків.
Авіакомпанія оперує флотом у складі 28 повітряних суден виробництва компанії Boeing, включаючи вісім далекомагістральних Boeing 767 і 20 середньомагістральних Boeing 737. Також використовує літаки Airbus 320/321, Embraer 145, Embraer 190 і ATR-72.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас