Хіт сезону: що являють собою онлайн-депозити влітку-2013 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хіт сезону: що являють собою онлайн-депозити влітку-2013

Кредит&Депозит
3526
Просто стрімкий наступ на український депозитний ринок здійснили внески з можливістю оформлення через інтернет. За останній рік число банків, що пропонують їх, виросла в півтора рази, а попит на них, за підрахунками банкірів, збільшився уп’ятеро. Як змінилися онлайн-депозити від українських банків за останні два роки, дізнавався Prostobank.ua
«Депозитами я раніше не користувалася, а коли дізналася що можна відкривати вклади через інтернет, то зацікавилася. Днями відкрила вже другий такий депозит», – розповідає вкладниця одного з великих банків Катерина, і додає: «Особливо приємно, що ставки по таких депозитах виявилися вище, ніж по «традиційним» вкладами у цьому ж закладі». Дійсно, онлайн-депозити стрімко набирають популярність серед українських вкладників. «За п’ять місяців поточного року в нашому банку частка депозитів, оформлених через систему Інтернет-банк, склала 15%. Для порівняння: за аналогічний період минулого року були відкриті онлайн тільки 3% вкладів», – коментує Ігор Дорошенко, голова правління Банку Російський Стандарт.
Не відстає і пропозиція банків: якщо два роки тому, у червні-2011, лише шість банків з числа 50-ти лідерів за активами пропонували своїм вкладникам повноцінні онлайн-депозити з можливістю відкрити вклад і внести гроші без відвідування відділення, влітку-2012 таких установ було вісім, то в червні-2013 відкрити депозит через інтернет-банкінг можна вже в 13-ти банках з 50-ти.
І це не межа: в деяких великих банках розглядають можливість запуску депозитних програм з відкриттям вкладу онлайн вже найближчим часом. «Наш банк поки не пропонує онлайн-депозити. Але в планах на найближче майбутнє це є», – розповідає Ольга Шостак, начальник управління заощаджень і платежів Укрсоцбанку, UniCreditBank ™.
Крім того, ряд установ, як і колись, пропонує послугу онлайн-заявок на депозит через сайт банку. Такі пропозиції, за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на 10.06.2013 р., серед 50-ти банків-лідерів за активами є у ОТП Банку, АктаБанка, Мегабанку і банку Credit Agricole. Тут для оформлення депозиту вкладнику все одно знадобиться з’явитися у відділення, щоб підписати договір і внести гроші.
Що пропонують
За дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг», у червні-2013 три банки з числа 50-ти лідерів за активами дозволяють оформити онлайн всі депозити зі своєї лінійки для фізосіб. Це ПриватБанк, Перший Український Міжнародний Банк і українська дочка Ощадбанку Росії. Ще п’ять установ мають окремий ряд депозитів спеціально для тих, хто віддає перевагу відкривати вклади онлайн. Це Дельта Банк, Platinum Bank, Фідокомбанк (колишній Ерсте Банк), Банк «Фінанси та Кредит» і Кредитпромбанк (в останньому умови за всіма депозитами у червні-2013 аналогічні вкладами в Дельта Банку). Інші п’ять установ передбачають для деяких своїх вкладів можливість оформити їх як у відділенні, так і онлайн.
При цьому, як і раніше, оформлення вкладу онлайн дає перевагу не тільки у вигляді зекономленого часу, а й у прямому грошовому вираженні – у вигляді надбавки до процентної ставки. Але розміри бонусів зростають: якщо влітку-2011 банки пропонували надбавку до ставки в 0,15-0,3 процентного пункту при оформленні вкладу онлайн, влітку-2012 бонус становив 0,15-0,5 п.п., то влітку-2013 банки готові додавати за онлайн-оформлення від 0,5 до 1,5 п.п. до ставки за вкладом у гривні та 0,2-0,3 п.п. за вкладами у валюті.
Але є і винятки. Наприклад, Форум Банк при сумі депозиту до 100 тисяч гривень обіцяє надбавку до ставки лише в 0,15 п.п. А в УкрСиббанку бонус в 1 п.п. до ставки діє тільки в перший місяць строку дії онлайн-вкладу. У трьох установах бонуси для онлайн-вкладників не передбачені зовсім: ПриватБанку, українській дочці Ощадбанку Росії та Першому Українському Міжнародному Банку.
До слова, прибавки онлайн-користувачам пропонують і в тих банках, які не впровадили повне оформлення вкладу через інтернет, а обмежилися онлайн-заявками. Зокрема, банк Credit Agricole пропонує вкладникам за заповнення заявки бонус у 0,5 п.п. до ставки по гривневому внеску і 0,2 п.п. – По депозиту у валюті. А Мегабанк за заповнення онлайн-форми на сайті пропонує плюс 0,3 п.п. до ставки за своїми неакційних депозитами.
Договір та інші тонкощі
Основним аргументом для противників онлайн-депозитів влітку-2013 як і раніше залишається невизначеність в юридичних тонкощах. Зокрема, відсутність підписаного обома сторонами паперового договору з печаткою. Банки виходять із цієї ситуації по-різному.
Зокрема, ПриватБанк пропонує вкладникам самостійно роздрукувати екземпляр договору при оформленні вкладу. Зрозуміло, підписів з «мокрою» печаткою на ньому в такому випадку не буде, але будуть прописані основні умови депозиту. Банк Кредит Дніпро і Форум Банк пропонують просто ознайомитися з текстом договору на сайті банку.
Іншої практики дотримуються сім установ, що пропонують вкладникам можливість отримати свій екземпляр договору, просто під’їхавши за ним у відділення банку. Це VAB Банк, Альфа-Банк, Дельта Банк, Перший Український Міжнародний Банк, УкрСиббанк, Сбербанк Росії в Україні і Банк «Фінанси та Кредит».
А, наприклад, у Фідокомбанку, підписання та отримання договору у відділенні банку – не можливість, а необхідна умова відкриття онлайн-вкладу.
І тут варто згадати про інші недоліки онлайн-депозитів, пропонованих українськими банками: деякі з них все одно вимагають відвідування відділення банку, а значить, повною мірою «онлайновими» вважатися не можуть. Однак крім двох вже згаданих установ, решта 11 банків обов’язкової явки вкладника до відділення при оформленні онлайн-вкладу не вимагають.
До слова, навіть якщо банк пропонує вам повністю «дистанційний» онлайн-депозит, для оформлення якого і внесення грошей не потрібно приїжджати до відділення, відвідати його вам все одно доведеться. Як мінімум один раз: для відкриття поточного або карткового рахунку, і, можливо, підключення послуги Інтернет-банкінг. Ця умова обов’язкова у всіх банках з числа 50-ти лідерів за активами, що пропонують онлайн-вклади.
Точка зору
Геннадій Зоря, заступник голови правління Форум Банку
Наш банк почав надавати клієнтам можливість оформляти депозити онлайн близько 10 місяців тому. На початку 2013 р. порядку 5% депозитних договорів було відкрито онлайн. При цьому ми спостерігаємо позитивну динаміку, як у кількості клієнтів, що розміщують депозит через Інтернет, так і в сумах розміщуваних депозитів.
Треба сказати, що опцією онлайн-депозитів користуються як досить молоді люди, так клієнти старшої вікової категорії. При відкритті депозиту онлайн клієнтам пропонується підвищений відсоток.
Досі під “депозитом онлайн” деякі банки розуміють оформлення онлайн-заявки на відкриття вкладу. Фактично ж при цьому депозит оформлюється тільки у відділенні. Зіткнувшись з подібним підходом, користувачі часто роблять поспішні висновки про неможливість реального відкриття вкладу за допомогою Інтернету, що, звичайно, гальмує зростання популярності даної послуги.
Ми ж прагнемо до того, щоб наш клієнт міг укласти у відділенні договір комплексного банківського обслуговування, підтвердити своє бажання користуватися послугою “Депозит онлайн”, а далі вже самостійно зі зручної йому точки з підключення до Інтернету управляти своїми коштами і розміщувати вклади.
Наталія Кравець, директор департаменту розвитку продуктів Банку «Фінанси та Кредит»
Наш банк надає клієнтам можливість розмістити кошти на онлайн-вкладах через систему Інтернет-банк. Популярність цього сервісу постійно зростає. Для цього є серйозні підстави. Ми пропонуємо для вкладників, які відкривають такі депозити, процентну ставку вище, ніж по депозитах, які відкриваються через відділення банку (до +1%), а це, погодьтеся, вагомий аргумент на користь вкладів онлайн. Відкривши такий депозит, клієнт може поповнити вклад, отримати відсотки, зняти кошти з вкладу, наприклад на свій картковий рахунок. Тобто вкладник отримує таку ж функціональність, як і по депозиту, відкритого у відділеннях банку. Спробувавши один раз, оцінивши сервіс і комфорт, надалі вкладник продовжує розміщувати депозити онлайн.
Ігор Дорошенко, голова правління Банку Російський Стандарт
На ухвалення рішення клієнтом про те, яким способом відкривати вклад, насамперед, впливає функціональність системи інтернет-банкінгу. Адже щоб гроші перерахувати з поточного на депозитний рахунок в інтернет-банкінгу при відкритті або поповненні вкладу, необхідно спочатку ці гроші на поточний рахунок розмістити. Зробити це можна кількома способами: або прийти у відділення, або з карткового рахунку, або поповнити рахунок через найближчий термінал самообслуговування або банкомат. Клієнти віддають перевагу інтернет-банкінгу для відкриття та поповнення вкладів в тому випадку, якщо для цього їм немає необхідності спеціально звертатися у відділення банку.
Ольга Кондратова, провідний спеціаліст відділу альтернативних каналів продажів Банку Кіпру
На сьогоднішній день наш банк продовжує підготовку до впровадження послуги Інтернет-банкінгу для фізичних осіб. При цьому наші клієнти вже зараз можуть замовити депозит онлайн, використовуючи спеціальну форму заявки на офіційному сайті банку. Ми пропонуємо бонус при оформленні депозиту, замовленого за допомогою сервісу онлайн-заявок. Таким вкладникам банк дарує додатковий відсоток до діючої ставки за обраним строковим депозитом.
Ольга Шостак, начальник управління заощаджень і платежів Укрсоцбанку, UniCreditBank ™
На сьогоднішній день ми пропонуємо клієнтам карткові депозити, якими легко керувати через банкомати. Таких депозитів близько 12%. Тобто можна говорити про зацікавленість клієнтів в таких продуктах.
Саме з початку 2013 року, постійно з’являються новини про те, що той чи інший банк почав пропонувати клієнтам відкриття депозитів через банківські інтернет-системи. Це говорить про те, що попит на такі продукти є і він зростає.
Володимир Гугуєв, начальник відділу інтернет-технологій Першого Українського Міжнародного Банку
Наш банк запропонував своїм клієнтам можливість розміщення депозитів онлайн ще в 2010 році. Ми пропонуємо клієнтам розмістити кошти як за стандартними депозитними програмами, так і на умовах клієнта. У ПУМБ online клієнту доступний продукт “Депозитний конструктор”, який дозволяє вкладникові самостійно вибрати онлайн термін дії депозиту, періодичність виплати відсотків, умови поповнення. Послуга розміщення депозитів онлайн користується популярністю у клієнтів нашого банку – від 15% до 20% депозитів розміщуються за допомогою системи ПУМБ online. За останній рік затребуваність цього сервісу зросла. За підсумками 2012 року кількість розміщених депозитів у ПУМБ online зросло на 73% порівняно з 2011 роком.
Евгенія Резніченко
За матеріалами:
Простобанк Консалтинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас