Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє

Технології&Авто
13906
Не виключено, що ви любите фантастику і в дитинстві зачитувалися книгами братів Стругацьких, Айзека Азімова і Станіслава Лема. Письменники-фантасти і футурологи люблять передбачати майбутнє. Незважаючи на те, що багато передбачень потрапляють в молоко, є низка перспективних технологій, які отримують розвиток і можуть стати по-справжньому масовими.
Як і раніше, щось може здаватися нездійсненним і нереальним, але описані нижче технології вже існують і широко застосовуються, тож їх подальший розвиток – лише питання часу. Редакція AIN.UA відібрала 5 технологій, до яких варто придивитися в найближчому майбутньому.
3D-друк
Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє
3D-принтери існують вже 25 років, проте тільки зараз можна міркувати, що технологія тривимірного друку може виступити в якості каталізатора нової індустріальної революції. За прогнозами всесвітньої організації інтелектуальної власності ООН, обсяг ринку 3D-друку до 2019 року складе $6,5 млрд. Експерти вважають, що зараз технологія має низку обмежень для простих користувачів, але вони незабаром будуть усунені. Мабуть скоро, з технологією об’ємного друку зіткнеться кожен.
У перспективі, будь-який об’єкт можна буде надрукувати натисненням однієї кнопки. Практично щотижня з’являються новини про технологію тривимірного друку. Серед основних сфер використання: легка промисловість, IT-сфера, медицина, будівництво. Приміром, на початку квітня цього року компанія Organovo виготовила в лабораторії печінку, яка могла б замінити реальну, якби не міліметрові розміри. Орган був роздрукований на принтері тривимірних об’єктів з живих людських клітин.
3D-принтер «збирає» з них печінку шарами – так само, як звичайні пристрої такого роду роздруковують предмети з пластику. Міні-печінка Organovo складається з 20 шарів клітин, частина яких – це клітини кровоносних судин. Також, за допомогою 3D-принтера в США були роздруковані всі деталі автомобіля, який зараз прекрасно їздить. В університеті Південної Каліфорнії створюється величезний 3D-принтер, який буде шар за шаром друкувати житловий будинок.
Вартість 3D-принтерів постійно знижується. Якщо раніше їх ціна досягла сотень тисяч доларів, то тепер персональні 3-D принтери можна купити, витративши на пристрій до $1 тис.
Доповнена реальність
Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє
Про технологію доповненої реальності активно заговорили в минулому році, коли в квітні 2012 року компанія Google анонсувала проект зі створення окулярів доповненої реальності Google Glass. Термін запропонував дослідник компанії Boeing Том Кодел в 1990 році, через 10 років почали з’являтися перші програми. Доповнена реальність поєднує віртуальну і реальну картинку, і в основному в даний момент використовується в кіноіндустрії та маркетингу.
Сьогодні технологія доповненої реальності – один з головних технологічних трендів найближчих років, а на ринку все частіше починають з’являтися програми або ігри на основі доповненої реальності. Класичним прикладом цієї технології виступають мобільні додатки, які дозволяють віртуально прогулятися по ресторану, почитати відгуки і подивитися меню, не заходячи всередину.
Думки експертів про майбутнє доповненої реальності розходяться. Співзасновниця Geoloqi Ембер Кейс стверджує, що доповнена реальність перейде на новий рівень тоді, коли користувачі зможуть самі створювати різні об’єкти, анімацію та програми. Найближчим часом доповнена реальність повинна стати доступною не тільки для розробників, але і звичайних користувачів, а значить, такий контент буде стрімко поширюватися по мережі.
Засновник стартапу Occipital Викас Редді вважає, що доповнена реальність ще не досягла максимуму свого розвитку. Це пов’язано з тим, що система трекінгу земного ландшафту поки нерозвинена.
Не виключено, що в майбутньому доповнена реальність буде поширюватися і на людей. Приміром, людина буде дивитися на іншу людину і бачити її ім’я, профіль у соціальній мережі Facebook і сервісі мікроблогів Twitter. Правда, поки незрозуміло, як вирішуватиметься питання щодо приватності даних.
Безконтактні платежі
Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє
Технологія безконтактних платежів – не далеке майбутнє. Швидше, близьке сьогодення. Працює вона так: покупець не передає касиру в руки готівку або банківську карту, а проводить оплату в магазині, приклавши гаманець, мобільний телефон або брелок до спеціального зчитувального пристрою.
Протягом останніх кількох років міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard активно займаються розробкою і впровадженням безконтактних платіжних технологій, що дозволяють здійснювати транзакції з оплати товарів і послуг за лічені секунди.
В Україні безконтактні платежі були запущені в 2011 році. На кінець квітня 2013 до українського процесингового центру (UPC) підключено 3 тис безконтактних терміналів двох банків в Україні. У квітні власники безконтактних карт Visa PayWave, MasterCard PayPass сплатили до них 1,2 тис покупок.
Технологія не стоїть на місці. За прогнозом компанії Frost & Sullivan, через 5 років частка мобільних платежів на основі NFC досягне 50% від загального обсягу безготівкових платежів. Як очікують фахівці компанії, щорічний приріст європейського ринку безконтактних карт в період з 2012 по 2017 рік складе 28,7%. До 2018 року 38% мобільних телефонів, що надходять у продаж в європейські магазини, будуть оснащені NFC-технологією.
Гнучка електроніка
Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє
Гнучка електроніка набирає популярності. Завдяки цій технології будуть з’являтися зовсім нові електронні пристрої. Наприклад, виробники продаватимуть гнучкі смартфони або електронні наручні годинники, з безліччю додаткових функцій. Деякі гнучкі імплантати вже успішно використовуються в медичних цілях. Надалі, розробники планують друкувати гнучку електроніку таким же чином, як ми друкуємо тексти на папері.
Великі надії покладаються на ринок гнучких дисплеїв, а також електронного паперу. За прогнозами аналітиків, до 2023 року ринок гнучких екранів складе більш ніж $240 млн, що становитиме більше третини портативної електронної продукції, в якій зараз використовуються дисплеї. Експерти вважають, що надалі технологія дозволить замінити папір і суттєво оновити електронні книги і планшетні комп’ютери.
Перспективи у гнучкої електроніки чималі ще й тому, що технологія вимагає набагато менших витрат на виробництво. Якщо звичайні ливарні схеми вимагають дорогої техніки для виробництва, то нова гнучка електроніка обіцяє бути надрукованою на пластиковій поверхні так само, як принтер друкує текст на аркушах паперу. В даний момент, основна складність виробництва – крихкість матеріалів і сильна сприйнятливість до зовнішніх впливів.
Інтернет речей
Неймовірно, але факт: 5 технологій, за якими майбутнє
Це не технологія, швидше концепція. Головний футуролог Cisco Дейв Еванс вважає, що інтернет речей змінить у нашому житті все, включаючи нас самих. Інтернет речей, як і багато інших наукових концепцій, зародився в Массачусетському технологічному інституті. У 1999 році там було створено центр автоматичної ідентифікації, що займався радіочастотною ідентифікацією і новими сенсорними технологіями. У ньому і була розроблена архітектура інтернету речей.
Повідомляється, що в 2003 році на планеті проживало близько 6,3 млрд людей, а до інтернету було підключено 500 млн пристроїв. Тобто, на кожну людину припадало по 0,08 пристрою. У 2010 році в результаті стрімкого поширення смартфонів і планшетних комп’ютерів кількість підключених пристроїв зросла до 12,5 млрд, тоді як населення Землі склало 6,8 млрд осіб. Таким чином, вперше в історії на кожну людину стало припадати більше одного підключеного пристрою.
Навіщо це потрібно? Інтернет речей може вирішити низку проблем. Останнім часом на краудфандинговій платформі Kickstarter з’являється багато стартапів на цю тему. Взяти, приміром, Twine – маленькі сині шматочки пластмаси, що продаються по сто доларів за штуку, приховують в собі сенсори температури, вібрації й за вибором покупця – інші датчики. Розклавши їх у себе вдома, можна за допомогою нескладного сервісу запрограмувати реакцію на зміни різних параметрів.
Безперечно, концепція інтернету речей несе величезні зручності, але має і власні проблеми. Зокрема, існує велика проблема безпеки. У квітні цього року на просторах інтернету з’явився незвичайний пошуковик Shodan, який працює в режимі 24/7 і збирає інформацію про приблизно 500 млн підключених пристроїв на місяць.
З його допомогою можна знайти незліченну кількість світлофорів, камер безпеки, пристроїв «розумного будинку» і систем опалення. Все це підключено до інтернету і може бути легко виявлено ззовні.
Олексій Харченко
За матеріалами:
Ain.Ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас