Вклад «Заморожений» під 24,5% річних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вклад «Заморожений» під 24,5% річних

Кредит&Депозит
3701
138-й за розміром активів Інтербанк з початку року ліквідував всі відділення і припинив повертати депозити. Незважаючи на численні скарги вкладників в НБУ, банк, який залучив у населення 96 млн гривень, продовжує рекламувати депозити під 24,5% річних.
Нацбанк з початку року отримав кілька десятків письмових скарг від вкладників Інтербанку, які не можуть у визначений термін отримати свої заощадження. Про це розповіло Forbes джерело в банківському нагляді. У лютому-березні «Інтер» ліквідував три відділення – у Дніпропетровську, Харкові та Сімферополі. «Депозит можна забрати тільки в Києві, але фізично це неможливо – грошей немає, – розповідає колишній начальник відділення Інтербанку в Дніпропетровську Марина Козачук. – Зарплата не плачена з січня… Банк в боргах перед орендодавцями, за газ, світло». З Козачук Forbes зв’язався за телефоном дніпропетровського відділення, який вказаний на сайті банку.
Сейшельські острови
Інтербанк відчуває проблеми з ліквідністю як мінімум з середини 2012 року. «Банк давно був проблемним», – стверджує Микола Ласьков, який очолював правління Інтербанку з жовтня 2012 по березень 2013-го. На питання, коли банк почав затримувати виплати вкладникам, він відповів: «Ще до мене».
Ласьков каже, що прийшов в банк після зміни власників, але імена нинішніх власників не називає. До приходу в Інтербанк в 2011-2012 роках він керував київським відділенням Укрбізнесбанку. У 2003-2010 роки «Укрбізнесбанком» керував перший віце-прем’єр України Сергій Арбузов.
Виконуюча обов’язки голови правління Інтербанку Катерина Романцева не відповіла на запит Forbes. Залишилися без відповіді і два запити, спрямованих на електронну пошту НБУ та адресованих голові НБУ Ігорю Соркіну та заступника Голови НБУ Олексію Ткаченко, який відповідає за нагляд.
У червні 2011 року фірма «Міжгалузевий борговий центр», яка володіла Інтербанком до цього, продала свої акції на позабіржовому ринку, повідомляється в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Їх новий власник не вказаний. У звіті Інтербанку за 2012 рік значиться, що приблизно по 3% акцій банку належать компаніям «Сейшл ЛТД» та ПМТК «Інтехагросервіс». У Єдиному держреєстрі підприємств компанії під такими назвами знайти не вдалося.
Відповідно до закону про банки і банківську діяльність, НБУ зобов’язаний віднести банк до категорії проблемних, якщо він не виконує вимогу вкладника або іншого кредитора більше п’яти робочих днів. «Якщо протягом 180 днів після цього банк не приведе свою діяльність у відповідність із законом, НБУ повинен визнати його неплатоспроможним, після чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вводить в банк тимчасову адміністрацію», – пояснює юрист юридичної компанії Moris Group Руслан Коновал.
Навіть якщо у банку є проблеми з регулятором, інформація про це – банківська таємниця, констатує начальник відділу зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями ФГВФО Ірина Серветник. За її словами, Фонд «практично не отримував скарг» від клієнтів цього банку.
Нацбанк мовчить
 «Якщо банк не виконує своїх зобов’язань, НБУ зобов’язаний позбавити його права залучати нові депозити», – каже колишній голова Держфінпослуг Віктор Суслов. Чому цього досі не сталося? «Нацбанк не чіпає проблемні банки, бо боїться, що загримить вся банківська система, – припускає колишній заступник голови НБУ Сергій Яременко, – Навіть якщо це невеликий банк».
У заступника голови банківського комітету Верховної ради Степана Кубіва – інша версія. «Пасивність Нацбанку може пояснюватися особистими зв’язками чиновників з власниками або керівниками проблемного банку», – вважає депутат. «Можливо, банк належить шанованим людям», – додає Суслов.
Не повертають депозити і затримують платежі також банк «Даніель» і Західінкомбанк з активами 1,3 млрд гривень і 0,8 млрд гривень відповідно. У першого почалися затримки близько трьох місяців тому, у другого тривають близько двох років. Обидві фінустанови пов’язують з людьми з оточення народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенко. На сайтах цих двох банків як і раніше рекламуються депозити для фізосіб.
Олексій Комаха, Сергій Головнев
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас