Поки немає підстав для обвалу цін на житло - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Поки немає підстав для обвалу цін на житло - експерт

Нерухомість
2447
На сьогодні немає внутрішніх передумов для зниження ціни на житло на вторинному ринку. Таку думку висловив керівник комітету з інформаційних технологій, сервісів, аналітики та МЛС Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.
“На сьогодні ситуація стабільна. Укладаються угоди в невеликих кількостях. Ціни коливаються на 1-2%, але глобально стоять на місці. Сказати, що з’явилися якісь тенденції, які відрізняються від тих, що були на початку року або в кінці 2012 року – я б не ризикнув. Все на тому ж рівні”, – зазначив експерт.
Е.Бразас пояснив, що заяви фахівців про обвал вторинного ринку житла з’явилися в результаті того, що є несприятливі прогнози щодо розвитку економічної ситуації. “Зрозуміло, коли падає вся економіка, то ринок нерухомості не може не реагувати на це. Якщо ми будемо в такій нестійкій рівновазі, як зараз, незважаючи на спад виробництва тощо, то я думаю, що і на ринку все буде досить стабільним”, – сказав він.
При цьому експерт зазначив, що коли відбудуться якісь катаклізми, які глобально вплинуть на спад виробництва, девальвація валюти, тоді на ринку нерухомості, за його словами, впадуть ціни.
“Зараз внутрішніх передумов для якихось різких рухів в той чи інший бік немає. Все досить стабільно. Нечисленні платоспроможні покупці, які є на ринку, знаходять свої об’єкти. Кому треба продати – продають. За наявності якихось зовнішніх чинників, ринок може на це відреагувати і, швидше за все, зниженням цін”, – резюмував Е.Бразас.
Як повідомляли українські ЗМІ, аналіз поточної ситуації на ринку свідчить про поступове накопичення пропозицій квартир великої площі за відсутності реального попиту на них. Разом з новими законодавчими ініціативами, які створюють додаткове фінансове навантаження, на тлі кризового економічного стану, до кінця року це призведе до зниження цін на нерухомість у середньому на 10-15%.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас