Україна готова до зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення - мінагрополітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна готова до зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення - мінагрополітики

Аграрний ринок
5892
Україна готова до зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на міністра Миколу Присяжнюка.
За словами Присяжнюка, купувати і продавати землю зможуть тільки фізичні особи – громадяни України, що дозволить захистити вітчизняних сільгоспвиробників.
«Автоматизована система ведення державного земельного кадастру буде основою системи гарантування державою прав власності на землю. Купувати і продавати землю сільгосппризначення зможуть тільки громадяни України. Юридичні особи-підприємства, як і іноземці, такого права не матимуть. Це дозволить захистити українських сільгоспвиробників», – цитує прес-служба главу міністерства.
Нагадаємо, 20 грудня 2011 року Верховна Рада продовжила до 1 січня 2013 року мораторій на продаж землі сільгосппризначення, проте вже через рік, 20 грудня 2012 року, набув чинності Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України», який продовжує мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року.
5 квітня ц.р. Державне агентство земельних ресурсів опублікувало свій варіант проекту закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Відповідно до законопроекту, купувати сільгоспземлю можуть громадяни України, які протягом трьох років проживають в місцевості, на території якої продається земельна ділянка (рада, район), які хочуть, переважно власною або сімейною працею, вести на ній самостійне товарне сільгоспвиробництво, мають досвід роботи в сільському господарстві або займаються веденням товарного сільськогосподарського виробництва. Крім громадян, покупцями сільгоспземлі можуть бути держава в особі органів виконавчої влади; територіальні громади в особі сільських, селищних, міських рад та Державний земельний банк. Юридичних осіб у списку тих, хто має право на купівлю землі, немає.
Продавати землю сільгосппризначення можуть держава, органи місцевого самоврядування, Державний земельний банк. Також продавцями можуть бути громадяни та юрособи, які зареєструвалися на офіційному веб-порталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. При цьому продати сільгоспземлю зможуть і інші особи, які набули у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення до набрання чинності цього закону.
Урядовий законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» планується зареєструвати в парламенті до липня 2013 року.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас