На молочному ринку України покращується якість сировини - УКАБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На молочному ринку України покращується якість сировини - УКАБ

Аграрний ринок
488
Частка молока від сільськогосподарських підприємств у структурі молока для переробки у першому кварталі цього року склала 63%, а це на 4 процентних пункти більше показника минулого року. Про це повідомили в прес-службі асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.
“Порівняно з минулорічними показниками, частка молока екстра класу при закупівлі у всіх категоріях господарств у першому кварталі цього року зросла з 3,2% до 4,4%, вищого гатунку – з 20% до 23%. Відповідно, скорочується частка молока низької якості: відсоток молока II сорту зменшився з 34% до 31% “, – повідомили в УКАБ.
Аналіз якості молока показує, відзначає асоціація, що сільськогосподарські підприємства збільшують виробництво молока вищої якості, адже це сприяє підвищенню їх рентабельності. За I квартал підприємствами було реалізовано 36,4 тис. т. молока екстра класу, а це на 31% більше, ніж торік.
“Зараз багато сільськогосподарські підприємства прагнуть виробляти не просто “молоко”, а саме “високоякісне молоко”, за яке переробні підприємства готові більше платити”, – повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.
Від господарств населення цього року надійшло не тільки менше молока, але і це молоко було низької якості. У порівнянні з минулим роком, частка молока I сорту скоротилася з 18,7% до 16,2%, відповідно, збільшилася частка молока II сорту з 75,8% до 77,3% і несортного – з 4,8 до 6,4 %. Спостерігається зменшення кількості пунктів з прийому молока від населення в 8498 одиниць, в минулому році їх кількість становила близько 10 052 одиниць.
“Таким чином, зусилля потрібно спрямовувати на підвищення якості молока від селян. Це дозволить покращувати якість сировини не тільки за рахунок сільськогосподарських підприємств, як це відбувається зараз, а й за рахунок господарств населення. Для цього потрібно продовжувати створювати пункти по збору молока, які забезпечать дотримання температурних і гігієнічних режимів заготівлі та зберігання сировини, а також кооперативне об’єднання дрібних сільгоспвиробників на основі таких пунктів, що дозволить збільшити частку доданої вартості, яка залишається у селян. Якщо молоко від селян буде кращої якості, то ціни на нього будуть вищими. У цьому випадку буде діяти механізм ринкової економіки, а не механізм адміністративного втручання, який історично багаторазово довів свою неефективність”, – підкреслила експерт.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас